Schamanische KrankheitsdeutungDünyada Şamanizm ve alternatif tedavi şekillerine ilgi gün geçtikçe artıyor. Avrupa'da da bu konuya ilgi duyan, hatta eğitimini alarak pratisyen olan ve kitaplar yazan pek çok insan var. Bunun başlıca nedeni şaman inanışının doğa ile uyumlu bir yaşam tarzını benimsemesi, doğaya saygı duyulması ve doğanın terapi edici gücünden faydalanılması. Bugün sizlere tanıtmak istediğim kitap da Stefan Limmer'in Schamanische Krankheitsdeutung kitabı.  

Kimse hasta olmayı sevmez. Bununla birlikte, hastalıklar bizim değişmez yoldaşlarımızdır. Onları kötü bir şey olarak görme eğilimindeyiz. Ancak her hastalık ve her belirti bize bir şey söylemek ister. Ruhun bu mesajı bireysel ve benzersizdir. Bununla birlikte, etkilenenlerin şifa bulmak için daha derin bakabilecekleri bir ilk yönü göstermek için genel bir yorum da mümkündür. Natüropat(Alternatif Tıp pratisyeni) ve şaman Stefan Limmer, yaygın hastalıkların temel kalıplarını şamanik bir bakış açısından çözüyor, organlarımızın "dilini" açıklıyor ve genel olarak hastalığın nasıl geliştiğini gösteriyor. Bireysel ve ailesel karma, zayıflamış iç-psişik arketipler veya ruh kaybına yol açan derin psikolojik yaralanmalar rol oynayabilir. İyileşme yolları kitapta ve CD'de şifa meditasyonları, içsel şifacıya ruh yolculuklarıdır. İçimizdeki dengede olmayan yönleri nasıl tekrar dengeye getirebileceğimize dair birçok yararlı öneri var.

DR' da yazarın Almanca kitaplarını gördüm ama Türkçe çevirisini bulamadım. Almanca okuyabilecek olanlar ve konuya ilgi duyanlar bakabilir.

Stefan Limmer Hakkında

Stefan Limmer evli ve dört çocuk babasıdır. Şu an Regensburg ve Cham arasında yaşıyor. Tam zamanlı olarak tıbbi olmayan bir pratisyen, seminer lideri ve öğretim görevlisi olarak çalışıyor. Bu konularda yazdığı pek çok kitabı var.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Türkler' de Şamanizm ve Günümüze Kadar Gelen Gelenekler

Die Schamanin-Kitap Tavsiyesi

Adaçayı İle Evinizi Tütsülemenin Faydaları

Buket Uzuner-Su

Buket Uzuner-Hava-Toprak

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Şamanların o uyumunu ruhuma o kadar yakın hissediyorum ki anlatamam Derya. Keşke bu kitabın Türkçesi olsaydı...
  Buket Uzuner'in son dörtleme kitabı iyi romanlardan biriydi
  İyi bayramlar dilerim 🍬🪷

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de kendimi Şaman inanışına çok yakın hissediyorum. Buket Uzuner tabiat serisini okudum ve yazdım 🥰. Bu konuda olabildiğince bilgilenmeye çalışıyorum,🌺🌺🌺

   Sil
Daha yeni Daha eski