Die Shamanin - Şaman Kadın

Bu aralar uykumdan biraz feragat etmem gerekse de düzenli kitap okumaya çalışıyorum. Tarih romanlarını çok severim. Şamanlık da çok ilgimi çeken konulardan. Eski kültürlerde ne kadar yaygın olduğunu göz önünde bulundurursak araştırılmayı da hakediyor bence. Kütüphanenin tarih romanlarını karıştırırken buldum bu romanı da. Oldukça kalın olduğu için alıp almamakta kararsız kaldım, ama iyi ki de almışım. Tarihin taa başından beri ailesinin kadınları Şaman ve Şifacı olan bir Kızılderili ailesi. Kuşak kuşak ailenin kadınlarının başından geçenler, şifacılıkla başlayıp tıpla devam eden maceraları konu ediliyor Die Shamanin romanında.

Annesinden gizemli bir amulet ve kızılderili şifacılığı ile ilgili tarifler bulunan bir defter alan genç doktor Nina 300yil önce Shining Stone ve kızı Bird ile başlayan maceralı aile hikayesinin de farkına varır. Altı nesil boyunca ailenin tüm kadınları şifacılık ve tıpla meşgul olmuştur.
Kitabın yazarı Marcia Rose yıllar boyunca hastanelerde çalışarak edindiği deneyimleri yazdığı bir çok romanda kullanmış ve kitapları çok satanlar listelerinde yer almıştır.
Keyif alarak ve merakla okudum. Bu konulara ilgi duyanların çok seveceği türden bir kitap. Yazar dünyada oldukça tanınmış olduğu için kitabın Türkçe çevirisi olması muhtemel. Nadir kitap sitesinde Almancası' nı gördüm.

13 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Mənə də maraqlı gələn mövzudaymış kitab. Amma azəricəsi çətin ki tapılsın :(

  YanıtlaSil
 2. Konu güzel gerçekten türkçesine bir bakmalı

  YanıtlaSil
 3. hemen bakayım, bu konulara ilgiliyim çünkü...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sürükleyici bir kitap hic bitmesin istedim okurken.

   Sil
 4. Şaman etkilerini taşıyan geleneklerimiz hala mevcut :)

  YanıtlaSil
 5. Tarihi romanlara bayılıyorum. Kitabın konusu ilgimi çekti bulursam mutlaka okumak isterim.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski