Jo Nesbo-The Kingdom

Görsel: Amazon


Jo Nesbo -The Kingdom

Polis yıllar sonra eski bir vakayı araştırırken araba tamircisi Roy paniğe kapılır. Kardeşi Carl'ın Norveç dağlarındaki küçük Os kasabasına dönüşü kapatılmak istenen eski defterleri de açıyor. Carl'ın karısı Shannon'ın tam olarak onun tipi olması da Roy'u tedirgin ediyor. Carl ise tüm Os'u zengin edecek büyük planlar ve vaatlerle doludur. Ancak aniden, kasabada ailesinin kazara öldüğüne dair söylentiler ve şüpheler dolaşmaya başlar. Roy her zaman küçük kardeşini korumuştur, ancak şimdi birbirlerine rakip olarak karşı karşıyadırlar.

Jo Nesbo'nun bu romanı Hally Hole serisine alışkın olanlara farklı gelecek; tıpkı Hole serisine ait olmayan diğer romanlar gibi. Genel olarak uzun süren serilerin yazarlarından diğer kitaplarının da benzer olması bekleniyor ama ben farklı tarzda olmalarını tercih ediyorum. Yoksa seriye devam edebilirler değil mi? Kitapta aile dramı, cinayet, ihanet unsurları işlenmiş. 

The Kingdom biraz ağır ilerleyen bir tempoya sahip, akıcı tempoyu seven okurları bir yerden sonra sıkabilir. İskandinav yazarlar genelde çok detaycı oluyor. Tabii bu benim gözlemim. Bu detayları kaçırmamak için oldukça dikkatli okumak gerekiyor. Nesbo severlere yabancı gelmeyecektir tarzı.

Kitabı Amazon Kindle ile İngilizce olarak ücretsiz okumak isterseniz : https://amzn.to/3L1hxFU

Okuduğum diğer Jo Nesbo kitapları:

Kardan Adam

Leopar

The Thirst

Knife

Machbeth

Blood on Snow

Instagram'da kitaplarım: #delikızınbohçasıkitaplar

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. Konu merak uyandırıcı görünüyor. Okumak gerek. :)

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski