Ein Cottage in Cornwall-Elisabeth KabatekSizi bilmem ama ben İngiltere'nin şehir dışı yerlerinde veya İskoçya'da geçen romanları çok seviyorum. Agatha Christie kitaplarını okurken de o güzel yemyeşil doğayı hayal ederdim. Çok şükür o doğaya benzer doğası olan bir yere yerleştim ama yine de o romantik yerleri de bir gün yakından da görebilmeyi hayal ediyorum.

Bugün hazır Cornwall bahçelerinden de bahsetmişken, Cornwall' de geçen bir roman da konu olsun dedim. 

Çok satan Alman yazar Elisabeth Kabatek 'in mizahi romanı Ein Cottage in Cornwall' de (Cornwall'de bir Cottage), 50 yaşındaki Margarete sadece yeni aşkının eski karısı ile değil, aynı zamanda Almanya'da yaşayan kaprisli annesi ile de uğraşmak zorundadır! Tabii şehirde büyümüş bir kadın olarak ağır çiftlik işleri de onu çok yormaktadır.


Margarete sonunda hayatının aşkını bulmuştur! Tamam, 50 yaşında ve memleketi Stuttgart yerine Cornwall' de. Ancak pastoral Port Piran' daki organik çiftçi Chris ile birbirlerine deli gibi aşık olmuşlardır. Ne yazık ki, henüz eski olmayan karısı aralarını bozmaya kararlı görünüyor. Tıpkı Margarete' nin Alman annesi gibi ... Bu arada, Maggie' nin İngiliz arkadaşı, Lori, 61 yaşında ilk kez aşık olur. İki kadın, iki arkadaş ve her ikisinin de mutlulukları için mücadele etmesi gerekiyor...


Stuttgart'tan Pipeline Praetorius hakkındaki kült romanların en çok satan yazarı Elisabeth Kabatek, ışıltılı, romantizm dokunuşlu mizahi romanlar konusunda bir ustalığa sahiptir - ve elbette en büyük aşk kaosunun bile mutlu bir son bulduğu Cornwall için bir zaafı vardır. Doğrusu okudukça ben de mutlaka gidip göreceğim yerler listesinde aldım.

İki mizahi Cornwall romanı »Cornwall'de Kaos« ve » Ein Häusle in Cornwall« da Elisabeth Kabatek tarafından yayınlandı. Yazarın Almanca kitaplarının Türkiye'de satıldığını biliyorum, muhtemelen İngilizce çevirileri de vardır ama Türkçe çevirisini ben bulamadım. Bilen varsa yorumlarda ekleyip bize yardımcı olursa sevinirim:) Amazon prime hesabımız olduğu için ben Kindle unlimited ile ücretsiz okudum.

Gerilim Romanı Severlere Hediye Edilebilecek 10 Kitap

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski