Nora Rοberts - Sternen Trilogie - Yıldız Üçlemesi

Nora Rοberts - Sternen Trilogie - Yıldız Üçlemesi
Herkese merhaba. Nora Roberts' in üçlemelerinden Yıldız Üçlemesi- Sternen Trilogie kitaplarından bahsedeceğim bugün. Üçlemenin ilk kitabı Sternenregen- Yıldız Yağmuru, ikinci kitap Sternen Funken- Yıldız Kıvılcımları ve üçüncü kitap Sternen Staub- Yıldız Tozu.

Nora Rοberts - Sternen Trilogie - Yıldız Üçlemesi
Yıldız Üçlemesinin Konusu:

Yıldız yağmuru yağdığında, rüyalar gerçekleşir ...

Genç sanatçı Sasha Riggs, Kuzey Carolina'da küçük bir evde gözlerden uzak yaşıyor. Burada huzur bulmak ve tamamen resimlerine konsantre olmak istemesine rağmen bu dileği gerçekleşmiyor. Tüm hayatı boyunca, anlamadığı ve gün geçtikçe bastırdığı rüyaları yüzünden her gece hayatı işkenceye dönüyor. Ama bir süredir, ne kadar uğraşırsa uğraşsın, bunu rüyalar hayatını daha da çok ele geçiriyor. Tehlikeli derecede çekici bir adam, her gece onu bulmasını beklediğini söyleyen bir adam rüyalarına giriyor ve savaş sahneleri adeta yaşıyormuşçasına gözünün önünde canlanıyor. Bu vizyonlar sonunda onu Yunanistan'ın Korfu adasına götürüyor, ancak Sasha yıllardır bilinçsizce aradığı şeyi orada bulabilecek midir?

Gece yıldızların parıldaması yansıdığında kader gerçekleşecek ...

Güzel Annika'nın denizle, yani geldiği yerle çok özel bir bağı var ve oraya geri dönmesi gerekiyor. Ama ondan önce tamamlaması gereken bir görevi var: ... Diğer seçilmiş beş kişiyle birlikte, önemli bir mücevheri tehlikeli bir rakipten kurtarmak için Capri adasına gitmesi gerekiyor. Maceralı arayış sırasında  Annika çekici ama gizemli Sawyer'a yaklaşır. Sevgileri tehlikeler ve engellerle sarılıdır...

Yıldız tozu yeryüzüne düştüğünde, en gizli dilekler gerçekleşir ...

Kendine güvenen arkeolog Riley'nin bir misyonu var: Seçilen diğer beş kişiyle birlikte son yıldızı, buz yıldızını aramayı tamamlamak ve tüm dünyaların kaderini kurtarmak için İrlanda'ya gitmek zorunda. Eksik ipuçlarını bulmak için Riley, İrlanda'nın tarihini ve mitlerini araştırır. Bir gün tehlikeli bir duruma düştüğünde, onu kurtaran gizemli Doyle'dur ve birbirlerine tehlikeli bir şekilde yaklaşırlar. Ama bu aşkın bir şansı var mı? Ve seçilen altı kişi görevlerini tamamlamayı başarabilecek mi?

Nora Rοberts - Sternen Trilogie - Yıldız Üçlemesi


Kitaplar oldukça masalsı, yer yer büyüklere masallar dedim okurken ama bu tarz konuları sevdiğimden ve Nora Roberts'in akıcı bir yazım dili olduğundan rahat okudum. Tam gece yatmadan rahat okunacak kitaplar oldu benim için.
Geçenlerde bu tarz masalsı kitapları neden sevdiğimi düşündüm kendi kendime ve küçükken bana kimsenin masal kitabı okumamış olduğu aklıma geldi. Ancak okumayı öğrenince kendi kendime okumaya başladım. Belki de masalsı hikayeleri sevmemin nedeni budur:)
Siz de Nora Roberts sevenlerdenseniz ve masalsı, efsane konulu kitaplar ilginizi çekiyorsa mutlaka tavsiye ederim. Şimdiden keyifli okumalar:)


Bunlar da ilginizi çekebilir: 

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. Yazarın sadece bur kitabını okudum. O da seri kitabıymış ve ben de ortadan dalmış oldum 😂😂

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bazen bana da oluyor. Bilemiyorum alırken okumaya başlayınca veya bitince farkediyorum:) SOnra da diğer kitapları merak ediyorum:)

      Sil
Daha yeni Daha eski