Allein Kann İch Die Welt Nicht Retten - Markus Mauthe

Bugün sizi bir dünya aşığı ve kitabıyla tanıştımak istiyorum.

Allein Kann İch Die Welt Nicht Retten - Markus Mauthe

Markus Mauthe dünyayı gezen bir fotografçı! Almanya'nın en iyi doğa fotoğrafçılarından biri olarak kabul ediliyor. İş yeri, dünyamızdaki yaşam alanları ve amacı onları korumak. Doğanın hizmetinde 30 yılı aşkın macerada, küresel çevresel değişikliklerin çağdaş bir tanığı oldu. Bu kitapta Markus Mauthe, birçoğu çevre koruma organizasyonu Greenpeace için olan bir çevre aktivisti olarak görüşlerini ve deneyimlerini çok kişisel olarak anlatıyor. Doğa fotoğrafçısı, küresel ekolojik ve sosyal sorunları açıkça tanımlıyor ve sürdürülebilir eylem için ivme sağlamaya çalışıyor. Doğanın korunması ve huzurlu bir toplum için tüm gücüyle ve tutkuyla çalışan herkesi desteklemeye çağıran, 30 yıllık çevre korumasından sürükleyici bir kitap. 

Allein Kann İch Die Welt Nicht Retten - Markus Mauthe


Kitabı hakkında izlediğim bir programda, dünyanın inanılmaz güzelliğini gördüm ama yokoluşunun korkunçluğunu da gördüm diyor. İnsanların gezegenimizin yokoluşuna nasıl kayıtsız kalabildiğine anlam veremiyor ve acı çekiyor.

Allein Kann İch Die Welt Nicht Retten - Markus Mauthe

Ancak dünyayı tek başına kurtaramayacağını da bildiğinden, diğer dünya insanlarına bir çağrı yapmak üzere Allein Kann İch Die Welt Nicht Retten (Dünyayı tek başıma kurtaramam) kitabını yazmış. Sanatçının bugüne kadar çıkardığı kitaplar dünya gezilerinde çektiği fotoğraflardan oluşuyordu. Ancak bu kez mesajını daha etkili duyurmak adına kelimelerden de yardım almış.
Kitabı Almanca. Başka dillere ne zaman çevrilir bilemiyorum ama en azından İngilizce'ye çevrileceğini tahmin ediyorum.

Bunlar da ilginizi çekebilir:4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. Doğaya duyarlı, rol model, üretken insanlara ihtiyacımız çok. Bu güzel tavsiye için çok eşekkür ederiz Deryacığım. Sevgilerimle :))

    YanıtlaSil
  2. Kitaba denk geldiğim zaman gem destek olmak hem de incelemek için almak isterim ✌

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski