Sıradan Bir Adamın Olağanüstü Yaşamı: Paul Newman Otobiyografi


 

"Sıradan Bir Adamın Olağanüstü Yaşamı: Paul Newman Otobiyografi' si

Paul Newman'ın etkileyici yaşam öyküsü, kısmen röportaj şeklinde, kısmen monolog olarak kaydettiği ve  ailesi tarafından yayınlanan 80 saatten fazla ses kaydının sansasyonel bir keşfine dayanıyor. Marlon Brando ve James Dean gibi zamanının diğer erkek yıldızlarını kıskanan ve kameraya konuşmaktan korkan kendine güveni olmayan genç bir adamdan, Hollywood' da ünlü olmaya hevesli bir oyuncuya ve hatırladığımız kadarıyla efsane Paul Newman'a kadar gelişimini etkileyici bir şekilde anlatıyor. Ayrıca çocuklukta yaratılan bir tartışma olan ona biçilen erkeklik ve seks sembolü rolüyle de hesaplaşıyor. Newman hayatı boyunca annesinin onu sadece güzel ve prezentabl bir çocuk olduğu için sevdiğini hissetti. Hollywood'un en büyük cazibesini ve onunla birlikte gelen uçurumları da anlatıyor. Newman, hayatına, başarısız evliliğine, içki sorununa, oğlunun travma yaratan ölümüne ve aynı zamanda sinematik, hayırsever ve kişisel büyük başarılarına açık ve dürüst bir şekilde bakıyor. Dürüst ve açık sözlü bir anlatım.

Görsel: The Times
Paul Newman ve büyük aşkı Joanne Woodward


Bizler ünlü isimleri görünürde olan bize sundukları kimlikle tanıyoruz. Bundan yola çıkarak, Paul Newman bana hep kendine çok güvenen, biraz da yukarıdan bakan biri gibi gelmiştir. Kendi anlatımından iç dünyasını okuduğumda ise bambaşka bir kişiliği olduğunu gördüm. Bu yüzden özellikle insanların kendi anlatımı ile yazılan biyografileri okumayı çok seviyorum. Paul Newman filmlerini seviyorsanız biyografisine de bir şans verin derim.

Görsel: People
Paul Newman eşi ve çocukları. Yanında ölen oğlu Scott Newman.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Marilyn Monroe-Hayatı ve Filmleri

Fransız Sinemasının Romantik Güzeli-Julliette Binoche

The Godfather-Bir Sinema Klasiği

Sinema Dünyasında Derin İzler Bırakmış 10 Büyük Yönetmen

Elveda Doris Day

5 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Çok severim Paul Newman'ı, ben de okuyayım.

  YanıtlaSil
 2. Selamlar, Paul Newman'ın hayranlarındanım. İnşallah kitabın filmi de gelir. Bilgilendirme için teşekkürler. :)

  YanıtlaSil
 3. Merak ettim bak. Teşekkürler

  YanıtlaSil
 4. İnsanların kendi ile yaptıkları bu iç hesaplaşmaları severim.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski