Mayıs'a Kadar Neler Oldu? Biraz Dertleşelim :) Gündemdeki konulara ve işe güce dalınca aylık özet yazılarımı yazmayı ihmal etmişim bu yıl. Aslında Şubat ayında yaşanan deprem sonrası biraz da anlamsız geldi. Ama bu blog benim için de bir anlamda arşiv niteliğinde olduğu için bu yazıları geçmişe dönük okumayı ve aa neler olmuş diye hatırlamayı da seviyorum.

O yüzden birkaç ayın özetini birleştirip Mayıs'a kadar bir durum raporu vereyim istedim👀Uzaklarda yaşasak da aklımız Türkiye gündeminde. Deprem sonrası şimdi de seçim dönemine kilitlendik. Toplumda yurtdışında yaşayıp ülkenin kaderini belirleyenlere büyük bir öfke olduğunu görüyorum ve hak da veriyorum. Bugüne kadar büyük bir kesim paraları değer kazanıyor veya sevdikleri belirli bir çıkar umdukları parti iktidarda diye koşa koşa oy veriyordu. Ancak sanırım bu seçimde tepki oyları da çok oldu. Adaletsiz bir düzen yüzünden ülke dışında yaşamak zorunda kalanların oyları, yurtdışı oylarında bir fark yaratacaktır.

Biz buranın vatandaşı olduğumuz için oy kullanmıyoruz. Kullansam benim de tercihim ülkemin demokrasi, adalet içinde yönetilmesi, ekonomisinin iyi olması ve hak ve özgürlüklerin korunmasından yana olurdu. Hiç bir zaman aman bizim paramız kıymetli orası kötü olsun da biz tatile gidelim, mal mülk alalım diye düşünenlerden olmadık. Olamayız da zaten. Vatanını gerçekten seven kimse böyle düşünemez. Başka bir ülkede ne sebepten olursa olsun yaşamayı seçmiş olsan da vatanın senin vatanın olarak kalır. Hükümetler değişir, ama vatan değişmez hep oradadır.Bu dönemdeki yanıltıcı, yıpratıcı ve nefret dolu siyasetten hoşlanmadığımı belirtmeliyim. Bugün eleştirilen unsurlar ve partiler belirli bir kesime destek verse onlardan iyisinin olmayacağını hepimiz biliyoruz. Ancak ne yazık ki bu kışkırtmalara inanan da bir kesim var. Onları eğitmek mümkün değil. 

Bir diğer endişem de seçime hile hurda karışması ve oyların bir şekilde hasır altı edilme olasılığı. Aaa olmaz demeyin bunları yaşadık gördük.

Neyse işte ülke gündemi herkesin malumu zaten fazla uzatmayayım. Her gün Twitter'a bakmayayım desem de ikide bir bakıyorum. Şu seçim hayırlısıyla geçse de kimsenin burnu kanamadan...

Bizde bunun dışında fazla bir olağanüstülük yok. Ege' nin askerliği bitti. Diğer minnoşlarımın ise okulda sınavları testleri bitmek bilmiyor. Sürekli ders çalışıyorlar, hafta sonu bile boş zaman kalmıyor diyebilirim.

Bir yandan da yaklaşan piyano konserlerine hazırlanıyorlar. Karya bir de tiyatro, dans ve bilgisayar kursuna gidiyor. Nasıl yetişiyorlar hepsine bazen ben de şaşırıyorum:) Tüm bu koşturmanın arasında çalışmaya nasıl zaman buluyorsun diye soracak olursanız işte ben de kendime oradan buradan zaman çalıyorum. Çok az uyuyan biri olduğumu yazıyorum hep. Sabah 5-6 gibi uyanıp biraz mesajlara bakıyorum. Çocuklar okula gidince birkaç saat çalışıp sonra ev işiydi yemekti o işlerle ilgileniyorum. Öğleden sonra da eğer yetiştirmem gereken bir iş varsa birkaç saat daha çalışıyorum. Severek yapınca insan zaman buluyor sanırım.

Ancak spora fazla zaman ayıramadığım ve biraz sağlık sorunları yaşadığım için bu kış kilo aldım. Nasıl vereceğim bilmem😳Bu yıl bize ilkbahar gelemedi. Hep yağmur ve soğuk bir hava. Evet doğa yeşerdi, çiçekler açtı ama bahçede oturacak hava pek olmuyor. Yağmurun dindiği anları fırsat bilip yürüyüş yapmaya çalışıyoruz. Karanlık ve yağışlı hava da insanı depresif yapıyor ne yazık ki. Tek avantajı kitap okumaya uygun olması, bu sayede çok okudum yılın ilk yarısında. Onları da zaten sizlerle paylaşıyorum.Artık seçime son günler kaldı, geri sayıma girdik. Ülkem ve sağduyulu yurdum insanı için her şeyin hayırlısını diliyorum. Büyük bir kesimin sıkıntı içinde yaşadığının farkındayım ve bunun son bulmasını tüm kalbimle istiyorum. Kalbim sizlerle 🫶🫶🫶. Sevgi kazansın, sağduyu kazansın. Kalın sağlıcakla. Geldi de Geçmiyor

Hayat Nasıl Devam Edecek

5 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Ben de sırf kendim dönüp okumayı sevdiğimden her şeyi yazmaya çalışıyorum :)

  Burası da yağmurlu geçiyor ama arada keyif yapacak güneş de çıkıyor neyse ki. Hem tüm kış hiç yağmadığı için ne kadar yağsa kârdır .

  Seçim bakalım ne olacak. Umarım ölüm kalım meselesi gibi yaşadığı jz son seçim olur bu.

  YanıtlaSil
 2. Bende kendime de anı kalsın diye yazanlardanım. Ve evet buraya da resmen gelemedi bahar. Ama gelecek çok az kaldı. :) Sevgiler.

  YanıtlaSil
 3. Deryacığııımmm Ege'nin askerliği bitti demek. Gözünüz aydın. Çocuklara sınavlarında, etkinliklerinde başarılar dilerim. Yurt dışında yaşamana rağmen memleket meselelerini önemsemeni çok kıymetli buluyorum. İnşallah seçim süreci hakkaniyetli olur, sonucu da tüm ülke vatandaşlarına refah, mutluluk getirir. Dediğin gibi sevgi kazansın, kardeşlik kazansın. .

  YanıtlaSil
 4. Oh my dear friend, I am really sorry to hear that you are in distress... certainly politics has the capacity to weigh down on prople's lives, in some places and countries more than on others...
  I can only hope you stay healthy and safe because then you will be able to face anything and for the strong woman I saw in you, I know you will.
  In these days I happen to think of you, I am reading an Orhan Pamuk's book and while reading it I came to think of you and a few other friends from blogger or social network channels. I am just at the beginning of the book but I must confess that its writing is very captivating.
  Kisses my dear!

  YanıtlaSil
 5. keşke oy kullanan herkes senin hassasiyetinde olsa. Egenin gelmesine çok sevindim. Karya ise idolümmm tatlı kuzuum maşallah. SEn de sağlığına dikkat et daha çocukları evlendireceğiz

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski