Çimlerinizi 5 Adımda Bahara Hazırlayın !!!Çimler bahara böyle hazırlanır

Her yıl aynı görüntü: Kıştan sonra çimler oldukça hırpalanmış görünür - çok az kar yağmış veya hiç kar yağmamış olsa bile. Biz bahçemizi olabildiğince doğal tutmak istediğimiz ve çim bakımıyla uğraşmak istemediğimiz için boş yerlere doğal görünüm yaratacak yabani bitkiler ektik ve böylece hem yeşil hem de çiçekli bir zemin yakalayabildik. Bu sayede yabani çiçeklere arıları da çekmiş oluyoruz. Yeşil yer örtücüler de ekebilirsiniz alternatif olarak. Ancak çim sever bahçe sahipleri de oldukça fazla.

İşte çimlerinizi 5 adımda bahara hazırlamanız için ipuçları. Gübrelemek

Organik bir gübre kullanmak en iyisidir. Bu sayede çimlerde neredeyse hiç yanma olmaz. Ek olarak, toprak ömrü inşa edilir ve böylece toprak daha gevşek olur. 


Biçme

İster el biçme makinesiyle, ister motorlu biçme makinesiyle veya robotla - en önemli şey, çimlerin asla çok kısa biçilmemesidir. Çok çabuk kurur, yabani otlar yayılır ve daha az dirençlidir. Robotları sadece gün boyunca çalıştırın. Haftada iki kez yeterlidir!Yabani otları ayıklamak

Gerçekten "İngiliz" veya "Golf" çimi istiyorsanız, yabani otlardan kurtulmalısınız. İngiltere'de, alan çok büyük değilse genellikle elle toplanır. Kimyasal kullanmamalısınız - sonuçta çimlerde çıplak ayakla da yürüdüğünüzü veya çocuklarınızın oynadığını unutmayın.


Tohumlama

Boşluklar her zaman hemen kapatılmalıdır - hızla yoğunlaşan bir yenilenme çimi ile. Toprağı gevşetin, gerekiyorsa başlangıç ​​gübresi ekleyin. Eşit nemli tutun!Kazımak

Ve son olarak, bir çim sahibi olan birçok kişinin en sevdiği eğlence gelir: Kazma. Mayıs'tan önce  biçmeden sonra daha iyi kazıyın, ardından kum, kompost ve muhtemelen tohum uygulayın.

Çiçekli çayır oluşturmak çim bahçelerine alternatif mi?


Yazımın başında da bahsettiğim gibi, doğal çiçekli bir çayır oluşturarak çime alternatif yaratabilirsiniz. Bunun için hazır satılan tohum karışımları da var. Bu tarz çayırlar biçtikçe tekrar çiçeklenirler ve üzerine basınca da bir zararınız dokunmaz.Ajuga çiçekli çayırlar için çok kullanışlı bir bitkidir. Biçtikçe mor çiçekleri tekrar açar ve çıplak ayakla çime basmayı sevenlere yumuşak bir halı hissi oluşturur.

Uğraşmayayım derseniz hazır çim alternatifi de var. Sonuçta araştırıp bahçeniz için en çok içinize sinecek kararı siz vereceksiniz:)

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Karışık Mahsuller İçin 10 Bitki Kombinasyonu

Böcek Oteli Nedir, Böcek Otelinizi Kendiniz Yapın

Orkideleriniz Kahve Telvesi İle Beslensin

Yorum Gönder

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski