Web Analytics
The Godfather- Bir Sinema Klasiği

The Godfather- Bir Sinema Klasiği

Herkese selamlar ... Evde film izleme olanağı olunca bu yaz çok sevdiğimiz birkaç filmi yeniden izleme imkanımız oldu. Netflix ve Amazon kanalları kadar, smart tv ' lerin geriye dönük program seçme olanağı artık bu işi oldukça kolaylaştırdı. Malum çoluğu çocuğu olan ailelerin her zaman sinemaya gitme vakti olmuyor. Eşimle sevdiğimiz bazı klasik filmler var ki, bunları tekrar tekrar izlemekten bıkmıyoruz. The Godfather - Baba filmi serisi de bunların arasında. Ünlü Corleone mafya ailesinin hayatı artık tartışmasız sinema klasikleri arasında. Aslında konu olarak benim sevdiğim konulardan biri değil mafya konuları. Komedi ve Avrupa sinemasını daha çok seviyorum. Ama bu seri ve daha önce bahsettiğim Narcos serisi bir ayrıcalık yapmama neden oldu.

baba-marlon brando
Her ne kadar bugünün tekniğine göre çok geride de kalsa, sadece yıllardır severek izlediğimiz oyuncuların gençlik hallerini izlemek için bile izlemeye değer. Ayrıca filmlerin işlediği konu da gerçekte yaşananlardan pek de uzak sayılmaz.


al pacino-marlon brando
Sizler de bu klasik filmleri tekrar tekrar izleyenlerden misiniz? Hangi filmleri en çok seviyorsunuz?

16/YORUM GÖNDER / YORUM

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Televizyonda izlemiştim epey oluyor, çok beğenmiştim. Hollywood'un zaten macera, aksiyon filmlerinde üstüne yok. Hatta hiç unutamadığım bir sahnesi vardır, adamın yeni evlendiği eşi araba kullanmak için binince havaya uçurmuşlardı gerçekmiş gibi çok üzülmüştüm.

  Şeytanlı, iblisli, cinli, zombili çok korkunç filmler(onları seyredemiyorum, sevmiyorum da insanın psikolojisini bozar) hariç,
  iyi çevrilmiş, senaryosu iyi kotarılmış, sürükleyici, konusu sıkmayan, her filmi severim, romantik komediyi de, savaş filmlerini de.
  Çok teşekkürler. Sevgiler:)

  YanıtlayınSil
 2. Bana göre de tekrar tekrar izlenilesi bir film :)

  YanıtlayınSil
 3. Kızgın Damdaki Kedi'yi kaç kere izledik bilmiyorum :) Şahane Hayat 'ı da öyle. Hımm, Bülbülü Öldürmek, İyi Kötü Çirkin, Rüzgâr Gibi Geçti.. Ne zaman rastlasam izlerim.

  YanıtlayınSil
 4. Herzaman severek izlemişimdir:)

  YanıtlayınSil
 5. Yıllar önce Tv'de ve sinemada izlemiştim, her ikisinde de nefes nefese izlediğimi hala hatırlıyorum. hatta babanı ses tonu ve ifadeleri taklit konusu yapılırdı o zamanlarda. :)

  YanıtlayınSil
 6. Klasikleri zaman zaman yeniden izlemeyi ben de severim. Bu ara epey film izliyorum zaten

  YanıtlayınSil
 7. Kaç kere izlediğimi hatırlamıyorum bile... Evet belki çok geride kaldı ama verdikleri tat bambaşka ♥

  YanıtlayınSil
 8. ben tv izlemiyorum filim de dizi de :D

  YanıtlayınSil
 9. Baya ünlü olsa da henüz izlemediğim filmlerden biri. İzlemek gerek :)

  YanıtlayınSil
 10. Puzo'nun romanındaki silahlı çatışma sahnelerini bire bir vermeye çalışmasıyla ünlüdür ama kitaptaki etki başka. Ayrıca ben lahmacun seviyorum. :)

  YanıtlayınSil
 11. So interesting!
  Have a good day
  (we follow via GFC, maybe you would like to follow us, too?)

  YanıtlayınSil
 12. Bu ilk film bir klasiktir defalarca seyrettim 😊

  YanıtlayınSil
 13. Such a great post dear and I love your blog!
  Would you like to support each other by follow on GFC & G+?
  Please Let me know if you follow me and I’ll follow back asap!

  Love xx
  Official Seol ♥

  YanıtlayınSil
 14. Seriyi bir türlü bitiremedim hep yarım kaldı. İzlenmesi gerekenlerden kesinlikle ama benim gibi sabırsız biriyseniz ve yerinde en fazla 30 dakika oturabilen biri sonuç olarak uzun filmleri izlemek zor oluyor

  YanıtlayınSil
 15. Ben galiba en çok Mesajınız Var filmini izledim. Meg Ryan ve Tom Hanks. Gerçi klasiklere girmez belki ama o bile epey eskidi.
  Godfatherı cocukken izlemiştim.

  YanıtlayınSil
 16. kaç kere izledim hatırlamıyorum çok severim :)

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski