Blue Jasmine - Film Tavsiyesi
 Jasmine (Cate Blanchett), zengin kocası Hal (Alec Baldwin) sayesinde refah içinde yaşarken birden kocasının dolandırıcı olduğu ortaya çıkar ve FBI tarafından tutuklanır. Jasmine'in de mücevherleri dahil tüm mal varlığına el konur. Bir anda yoksullaşan Jasmine, mütevazi şartlarda yaşayan kız kardeşi Ginger'in (Sally Hawkins) yanına yerleşir. Ancak bu yoksullaşmayı bir türlü kabullenemez ve ruh sağlığı bozulur.Cate Blanchett hem güzelliği hem de oyunculuğu açısından çok beğendiğim bir kadın. Esrarengiz bir havası olduğu için farklı rolleri başarıyla canlandırıyor. Blue Jasmin, aslında genel olarak oynadığı rollerden biraz farklı olmasına rağmen çok başarılı buldum. Tepeden sıfıra inmiş ve bunu kabullenemeyen bir kadının duygularını izleyiciye son derece gerçekçi bir şekilde aktarmayı başarmış. Aldığı ödüller de bunu kanıtlıyor.

Görsel: Los Angeles Times

Sally Hawkins'i de yine çok güzel bir film olan Shape of Water'dan hatırlayacaksınız. Bu filmde de oldukça başarılı. Son derece doğal bir oyunculuğu var bana göre.

Yılların eskitemediği Alec Baldwin'in başı şu aralar film setinde yaşanan kaza ile dertte. Belki takip etmişsinizdir, film çekimi sırasında gerçek mermi konan silah ateş alınca görüntü yönetmeni ölmüştü. Çok korkunç bir kaza gerçekten de.Yine yılların oyuncusu Bobby Cannavale de esprili bir rolle karşımıza çıkıyor bu filmde. Genelde mafya rollerinde izlemeye alıştığım için çok hoş buldum bu değişimi. Hemen aklıma gelen bir filmi I Tonya oldu.

Woody Allen'in başarılı filmi Blue Jasmine birçok ödül töreninde aday gösterildi ve birkaçında da ödül kazandı. İşte filmin ödülleri:

Bu film yazıları da ilginizi çekebilir:

The Big Lebowski

İch Seh-İch Seh

Just Mercy

The Fisherman's Friends

3 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. hatırlamadım hemen bakayım :) ben de sana filmler söleyim, un beau matin, close :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler canım bakayım fırsat bulunca 🙂

   Sil
 2. Çok sevdiğim bir filmdir. Bir kadının var olma çabası...

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski