Just Mercy - Film TavsiyesiGörsel: IMdB

Son aylarda hiç film izlemedim desem inanır mısınız? İyice kitaplara dalmış durumdayım. Ancak izlediğim filmleri not aldığım için ara ara paylaşıyorum benim gibi dikkatinden kaçanlar belki izlemek ister diye. 

Just Mercy filmini de neredeyse iki yıl önce izlemişim. Dramatik ama izlenmesi gereken filmlerden biri.

Kısaca Just Mercy Filminin Konusu:

 Gelecek vaat eden genç bir avukat olan Bryan Stevenson (Michael B. Jordan), Harvard'dan mezun olduktan sonra nerede çalışacağına dair bir seçim şansı elde eder. Ancak onu harekete geçiren şey, çok para kazanma fırsatı değil, her şeyden önce yardımına en çok ihtiyacı olanlara yardım etmektir. Alabama'ya gider ve orada haksız yere hüküm giymiş olanlar için avukat Eva Ansley (Brie Larson) ile birlikte çalışır ve ilk davalarından biriyle manşetlere çıkar: Çünkü Walter McMillian'ın (Jamie Foxx) korkunç bir cinayet işlediği iddiasıyla  ölüm cezasına çarptırılmıştır. Masum olduğuna dair yeterli kanıta olmasına rağmen ölümü beklemektedir. Fail olduğu iddia edilen kişi, yalnızca yalan söylemek için iyi nedenleri olan bir suçlunun ifadesi ile suçlanır. Ancak Bryan pes etmez ve kariyerinin ilk yıllarında, başarı şansı çok az olan bu vakayı üstlenir...


Film Bryan Stevenson' ın aynı isimli çok satan kitabından uyarlama.

Dava konulu filmleri seviyor ve hafta sonu ne izlesem diye düşünüyorsanız Just Mercy filmine bir şans verebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Narco-Saints

The Adam Project

3 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. Daha önce görmediğim bir film, şans verebilirim. Tavsiyeniz için teşekkürler :)

    YanıtlaSil
  2. hımss izlememişim. ben de şimdi aksiyon gerilim gizem suç filmlerini yazdım :)

    YanıtlaSil
  3. Böyle idealist insanları seviyorum. Bu film de güzel gibi duruyor.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski