The Adam Project -Film Tavsiyesi

 Görünüşe göre, yönetmen Shawn Levy ("Müzede Bir Gece") ve başrol oyuncusu Ryan Reynolds, gişe rekorları kıran video oyunu "Free Guy"ı çekerken o kadar eğlendiler ki, hemen bir sonraki projeyi birlikte ele almak istediler. Ve bir film için mümkün olan en kısa sürede The Adam Project filmini çektiler. Söylentilere göre  on yıldır Hollywood'da dolaşan bu senaryoda, önceleri Tom Cruise'un rol alması düşünülmüş. Ancak daha sonra son yılların popüler ismi Ryan Reynolds' da karar kılınmış.
Filmde Jennifer Garner, Mark Ruffalo ve tabii Ryan Reynolds gibi ağır toplar olmasına rağmen, eleştirmenler filmin geneli hakkında olumsuz yazılar yazmış. Filmi kurtaran tek şeyin usta oyuncuların anlık izleyiciyi kendine bağlayan sahneleri olduğunu belirtmişler.

Benim kişisel fikrim, filmi genel olarak beğendim. Bir sinema şaheseri olmasa da keyifli iki saat geçirtebilecek bir film. Tabii sevilen ve usta oyuncuları izlemek de ayrıca keyifli. Jennifer Garner ve Mark Ruffalo' yu zaten beğenirim. 


The Adam Project Konusu (Biraz spoiler içerir👀😏😎)


 Ellie Reed (Jennifer Garner), kocası Louis'in (Mark Ruffalo) ölümünden bu yana ilk kez biriyle yemeğe çıkar. 12 yaşındaki oğulları Adam (Walker Scobell) evde tek başına kalır ve aniden kendisini sadece Adam ve annesinin isimlerini değil, aynı zamanda yolunu da biliyormuş gibi görünen, silahlı bir davetsiz misafirle (Ryan Reynolds) karşı karşıya bulur.  Gizemli yabancı hiç de yabancı değildir - 2022'ye zaman yolculuğu jetiyle dönen 2050 yılından yetişkin Adam' dır gelen.


Görünüşe göre araştırmasıyla zaman yolculuğunun icadının temelini atan kendi babasıydı ve gelecekte tüm zaman yolculuğu tekelini sahiplenen de iş ortağı Maya Sorian (Catherine Keener). Ancak iki Adem'in birlikte dünyayı kurtarmak zorunda olmasının yanı sıra, zamanda bir yerlerde ortadan kaybolan müstakbel Adem'in karısı Laura (Zoe Saldana) da vardır...


"The Adam Project"in ilk 30 dakikası, yetmişlerin sonları ve seksenlerin filmlerini anımsatıyor, özellikle Steven Spielberg "Üçüncü Türden Yakınlaşmalar" ve "E.T. - The Extra-Terrestrial”, başarılı bir bilimkurgu hikayesi için güçlü bir duygusal özün en az muhteşem özel efektler kadar önemli olduğunu göstermiştir. Adam Projesi tabii ki bu klasiklerin gerisinde kalıyor - ancak yine de belirli bir duygusallığı yakalıyor.


Filmin en dokunaklı sahnelerinden biri, yetişkin Adam'ın annesiyle bir barda tanıştığı ve sözde bir yabancı olarak kocasının kaza sonucu ölümünden sonra onu cesaretlendirdiği sahne. Ama sonra Maya Sorian, 2022 yılında görünmez jeti ve bazı fütüristik askerlerle ortaya çıkıyor - ve "Adam Projesi", oldukça ucuz görünen aksiyon sahneleriyle birdenbire "Power Rangers"ı anımsatıyor. 

Yine de piyasada dolaşan birçok uyduruk bilim kurgu filmine göre The Adam Project bir şans vermeye değer bir film. Bana sevgili blog yazarı arkadaşım deeptone tavsiye etmişti ve severek izledim:)


Bu filmler de ilginizi çekebilir:

The Fishermans's Friends

Cats


14 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. çok eğlenceli film buuuu, uncharted gibi :)

  YanıtlaSil
 2. Pek benim tarzım değil gibi bu film

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir şans vermeden bilemezsin ama bilim kurgu fantastik tür sevmiyorsan olabilir.

   Sil
 3. vayyy oyuncular süper hemen not alayım teşekkürler sevgiler

  YanıtlaSil
 4. Geçmişe gidip kendimin karşısına bir yetişkin olarak çıkabilmek kesinlikle çok ilginç olurdu. Adam Project filmini farklı beklentilerle izlemiştim biraz çocuksu bulmakla birlikte beğendim yine de. Güzel bir macera yaşattı. Ama devamını çekmeyi düşünüyorlarsa bunu yapmasınlar. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaptığımız hata varsa uyarırdık iyi olurdu 😊

   Sil
 5. Gayet açıklayıcı olmuş hocam. Ancak; bu film için Tom Cruse olsa daha iyi olabilirdi sanki yakışırdı film için :)

  YanıtlaSil
 6. Zamanda yolculuk flmleri hep paradoksa girip beni rahatsız edyorlar.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski