The Fisherman's Friends - Film TavsiyesiLondralı müzik menajeri Danny (Daniel Mays), meslektaşı Driss (Vahid Gold) ve patronu Troy (Noel Clarke), arkadaşları Henry'nin (Christian Brassington) bekarlığa veda partisi için Cornwall'daki sakin balıkçı kasabası Port Isaac'e gelirler.  Turistler, yerel gecekondu korosu The Fisherman's Friends'in küçük bir konserine tanık olduktan sonra Troy, çalışanına şaka yapmaya karar verir ve şaka yollu Danny'yi eski denizcileri şirkete imzalaması için görevlendirir. 
Zamanla patronunun bir şaka yaptığını anlayan Danny, grupla bir hit yaratabileceğine gerçekten inanıyor. Ama kasabada Danny ve arkadaşları, olumsuz olaylara neden oluyorlar. Arkadaşlar bekarlığa veda hafta sonunu taşrada geçiriyor ve buna göre yaramazlık yapıyorlar. Örneğin ayakta kürek çekmek isterken suya düşüp balıkçılar tarafından kurtarılmaları gibi.
 Danny, balıkçıların dikkatini daha iyi çekebilmek ve müzik projesini gerçekleştirmek için Jim'in kızı Alwyn' in (Tuppence Middleton) pansiyonunda kalmaya karar veriyor. İlk şüphecilikten sonra,  Jim'in (James Purefoy) liderliğini yaptığı denizciler grubu bir demo kaseti kaydetmeyi kabul eder.
Danny, balıkçı topluluğunun ve sevdiklerinin giderek daha fazla bir parçası haline geldikçe, başarının gerçekte ne anlama geldiğini sorgulamaya başlar. Bu yüzden patronu artık geri dönmesini istediğinde işi ve ilkeleri arasında bir seçim yapmak zorundadır


Film gerçek bir hikayeye dayanıyor. Cornish sahilindeki küçük Port Isaac kasabasından on kişilik gecekondu korosu The Fishermen's Friends sadece 2010 yılına kadar yerel halk tarafından biliniyordu. Ne de olsa, kaba saba  balıkçılar  ana akım zevklere uygun değildi. Yalnızca Coldplay ve U2 ile çalışmış olan müzik yapımcısı Rupert Christie, tatilde şarkı söylerken kulak misafiri olduğunda gruptaki potansiyeli gördü ve koroyu 1 milyon sterlinlik bir anlaşma ile firmasına bağladı Sonuçta "Port Isaac's Fisherman's Friends" adlı ilk albümünün başarısı onu haklı çıkardı: Rekor, İngiliz albüm listelerine 9 numaradan girdi ve 150.000 kopya satarak tüm zamanların en başarılı halk albümlerinden biri oldu.

En iyi hikayeler hala hayat tarafından yazılıyor - ve gerçekten hayatta peri masalları hala gerçekleşiyor. Romantik komedi "Fisherman's Friends'' gerçekten nostaljik bir film keyfi sunuyor izleyenlere.

Gerçek yaşamdaki koro üyeleri. Görsel: Daily Express


Bu filmler de ilginizi çekebilir: 

12 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Keyifli bir filme benziyor..

  YanıtlaSil
 2. Gerçek hikâye olması daha da tatlı, film izlemeye başlayabilirsem, bunu da izleyeyim.

  YanıtlaSil
 3. Derya hanım siz tavsiye etsiyseniz izlenir.

  YanıtlaSil
 4. Aklımda olsun Deryacığım. İyi haftasonları :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler canım mutlu hafta sonları ☺️

   Sil
 5. Merak ettiğim filmlerden.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski