Inside Man - Film Tavsiyesi

Inside Man Filminin Hikayesi

Hırsız Dalton Russell (Clive Owen) kusursuz bir banka soygunu planlar ve ekibiyle birlikte New York'ta bir banka soyar. Dedektif Keith Frazier (Denzel Washington) rehine olayından sorumlu tutulur. Russell zamana bir yarış halindedir, çünkü soygun aslında gerçek planının sadece bir kamuflajıdır: Tüm olaylar bittikten sonra ganimeti ile fark edilmeden bankayı terk edebilmek için kendini bankanın içine gizlemiştir. Soygunun hedefi, bankanın CEO'su Arthur Case'e (Christopher Plummer) ait kayıt dışı bir kasadır. Case'in geçmişi, sosyal açıdan etkili avukat Madeleine White'ın (Jodie Foster) yardımıyla ne pahasına olursa olsun örtbas etmeye kararlı olduğu korkunç bir sırrı saklıyor.


Inside Man - İçerideki Adam Arka Plan Bilgileri

Yönetmen Spike Lee, Inside Man'i sadece 39 günde bitirdi ve Manhattan'daki Wall Street'ten çok da uzak olmayan finans bölgesinde, orijinal mekanlarda çekim yaptı. Inside Man, Lee'nin başrol oyuncusu Denzel Washington (örneğin Mo' Better Blues & Malcolm X) ile dördüncü işbirliğidir. Birçok Inside Man sahnesi Spike Lee tarafından spontane olarak eklendi veya sorgulama sahnesi ve kahve dükkanı sahnesi gibi oyuncular tarafından doğaçlama yapıldı. 


Inside Man, 45 milyon dolarlık bir bütçeyle dünya çapında yaklaşık 185 milyon dolar hasılat elde eden uluslararası bir gişe rekoru kırdı. New Black Cinema'nın (diğerlerinin yanı sıra Do the Right Thing & Jungle Fever ile birlikte) kurucularından biri olarak kabul edilen Spike Lee, yönetmenlik çalışmasıyla hem Black Movie hem de Black Reel Ödüllerini aldı. 

Genel olarak filmi beğendim. Hırsız polis tarzını sevenlerin keyifle izleyebileceği bir film. Oyuncular usta ve her filmi sürükleyebilecek kişiler zaten. Kısacası eski bir film olan Inside Man'ı henüz izlemediyseniz bir şans verebilirsiniz.

Bu filmleri izlediniz mi😏

Robert de Niro'dan Bir Gerilim Filmi: Hide & Seek

Operation Finale

The Lost City of Z

The Happening - Red Dot

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Inside Man güzel film Derya hanım seyrettim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Macera filmlerini erkekler seviyor genelde ☺️

   Sil
 2. Deria, thank you for telling about the interesting films.

  YanıtlaSil
 3. Seyretmedim ama listeme ekledim.Teşekkürler Deryacığım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim canım keyifli seyirler ☺️

   Sil
Daha yeni Daha eski