Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır?
 Astral Seyahat Nedir?

Ruhumuzun bedenimizden ayrılarak farklı boyutlara seyahat etmesiyle açıklanabilir. Bunun karşılanabilmesi için fiziki olarak uygu moduna geçilmesi önemlidir. Bedenimizin uyumasıyla ruhumuzun istediğimiz yere rahatlıkla seyahat edebileceği bilinir. Bu hususta çok fazla araştırma ve deney yapılmaya da devam ediliyor.

 

Bedeninizin orada olmasa bile istediğiniz herhangi bir konuma seyahat edebilme olasılığımızın olduğu açıklanır. Öncelikle astral seyahat uygulamak isteyen bir kişi tam konsantre odaklanması gereklidir. Bu süreçte ruhumuz ile bedenimizin ayrılması gereklidir. Fakat bu bağın hiçbir zaman tam şekilde kopmaması çok önemlidir.

 

Astral Seyahat Nasıl yapılır?

(Bilgiler wikihow'dan derlenmiştir)

Ön Hazırlık

 

Sizin için rahatsız edici tüm unsurlardan kurtulun ve herhangi bir aksesuarınız varsa çıkarın. Odanız, göz kapaklarınıza odaklı ışık gelemeyecek derecede karanlıkta olmalıdır. Başınızın kuzeye gelecek şekilde sırtüstü olarak yatmanız gerekir. Elbisenizi çıkartın ve vücut ısınızın normal olduğuna emin olun. Bu aşamada rahatsız edilmemeniz gereken bir konumda olduğunuzdan da emin olmanız gerekir. Dudaklarınız hafif açık şekilde dengeli nefes almaya çalışın. 

Klasik Yöntem

 

Ayağınızdan tepe noktanız alnınızın ucuna kadar vücudunuzu bir nokta olarak düşünmelisiniz. Zihinsel güç kullanarak bedeniniz bir metre yukarıda olmasına odaklanın. Ardından ayaklarınızın üzerine doğru kalkıp durduğunuzu düşünmelisiniz.

 

Ters Algı

 

Beyniniz bu algı sayesinde tersini ispatlamak için uğraşacaktır. Kuzeye doğru yatış şeklinizi hiçe sayıp güneye yatmış gibi kesin bir şartta düşünün ve beyninizi aldatın. Bu şekilde beyninizi aldattığınızda yükselmenizi gerçekleştirdiğinize odaklanabilirsiniz. Yükselme işleminde bocaladığınızı düşünüyorsanız, her nefes alıp verişinizde daha da hafiflediğinizi hissedin. Ayrıca bu aşamada yukarıda asılı duran bir halatı çektiğinizi düşünüp yükselmeniz için farklı bir yöntem de seçebilirsiniz. İpi her çekebildiğiniz an daha rahat hissetmeye başlayacaksınız. Ayrılma işlemi gerçekleştiği an uğultular ve görüntüler gelmeye başlar. Bu seviyeye geldiğiniz an düşüncelerinize kontrol altına alıp uçuş denemesi yapmalısınız.

 

Ses Dalgaları

 

Tam olarak kanıtlanamasa da astral seyahati kolaylaştırıcı bazı ses dalgalarının olduğu söylenmektedir.

 

Hipnoz Etkisi

 

Astral seyahat için etkili yollardan biri de hipnozdur. Ancak bu konumda astral seyahat mi yoksa beynin bir oyunu mu tam olarak bilinemeyeceği için net bir yöntem değildir.

 

Sualtı Yöntemi

 

Çok fazla konsantre olmanız halinde hala ayrılmayı başaramıyorsanız kendinizi suyun altında olarak hissedebilirsiniz. Nefesinizin azalacağınız hissedeceğiniz için yavaşça yukarı çıkma isteği olacak. Bu aşamada da ayağınıza dolanmış yosunlardan kurtulmayı düşünebilirsiniz. Bu şekilde yukarı çıkma düşüncesi sizi vücudunuzdan dışarı çıkaracaktır.

 

Arzu Etme

 

Evden bir nesne seçmelisiniz. Bu nesneyi derinlemesine zihninizde düşünmelisiniz. Bu nesneyi gözünüzde ciddi şekilde canlandırmaya çalışmalısınız. Bu şekilde ulaşılmak istenecek şiddetli bir güç doğacak ve astral seyahatinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

 

Doğal Olarak

 

Bazı hallerde astral ayrılma doğal olarak meydana gelir. Ağır uyku hali, ani şoklar, ağır hastalıklar, trafik kazası, bayılma gibi durumlarda istem dışı olarak astral seyahat hali gerçekleşir. Bu durumlarda kişiler genel olarak kendisinin birden bedeninin dışında olduğunu görür. Normal uyku halinde de ağır uykuyla ayrılma yaşanabilir ve sonunda rüyalar görülür. Rüyamızdaki uçma hissiyatı da bunların belirtilerinden biridir.

Önemli Not: Bu tarz çalışmalar belirli bir deneyim ve birikim gerektirebilir. Her deneyen astral seyahati başarabilecek gibi bir kural yoktur. Ayrıca tehlikeli bir deneyim de olabilir. Yazıda geçenleri uygulamak kişinin kendi sorumluluğudur. Genel bir bilgi yazısı olup herhangi bir tıbbi öneri veya yaptırım içermemektedir.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Savaşçı Ruhlu 3 Burç

En Akıllı 3 Burç

Ünlü Olmaya En Meyilli 3 Burç

En Kinci ve İntikamcı Doğaya Sahip 4 Burç

12 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. ben pek inanmıyorum belki beyin kapasitemizi biraz daha fazla kullanabilsek olabilirdi..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkesin yapabileceği bir şey değil bence de.

   Sil
 2. İlgimi çeken konulardan biriydi. Paylaşım için teşekkürler. Tabi bunu denemeye çalışmam böyle bir şeyi. :))

  YanıtlaSil
 3. beni biraz korkutuyor :)) hiç bulaşmıyorum astral seyahate

  YanıtlaSil
 4. Astral seyahat rüya gibi mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok ruh gerçekten vücuttan ayrılıyor. Ancak herkesin başarabileceğini sanmıyorum.

   Sil
 5. Çpk ilginç olurdu denemek ama başarılı olmak zor 😀😉

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de kolay olduğunu sanmıyorum. İlginç bir deneyim olacağına şüphe yok ☺️

   Sil
Daha yeni Daha eski