Neler Oluyor Hayatta? 2022 İlk Üç Ay Nasıl Geçti?


Aylık yazılarımı iyice aksatır oldum. En son yılbaşında geçen yılın bilançosunu yazmışım. Hayat çok mu tekdüze oldu nedir anlatacak bir şey çıkmamış😀

Gördüğünüz resimler 4 Nisan'dan. Evet bütün kış nerdeyse kuru geçtikten sonra 4 Nisan'da kar yağdı neyse ki çok kalıcı olmadı. Ama hala havalar tam bahar kıvamına da gelmedi. Oysa Mart ayında 20-22 dereceleri görmüştük. 

Bu arada corona vakaları da hala 10-15 bin civarında gidip geliyor. Neredeyse hastalığa yakalanmayan kalmadı çevremizde. Biz şimdiye kadar yakalanmadık veya yakalanıp anlamadık. Haftada bir test yapıyoruz ama her testte de çıkmıyormuş. Eczanelerden sağlık kartımızla kişi başına ayda 5 test kiti alabiliyoruz ücretsiz olarak neyse ki. Diğer testler de ücretsiz.

Yılın ilk 3 ayı sürekli sınavlarla geçti. Çocukların üstüste sınavları oldu ve özellikle Karya ile çok çalıştık. Ada ile de İtalyanca çalışıyorum çok biliyormuş gibi😜 Neyse ki biraz online kurs yapmıştım da kelimeleri sorabiliyorum. Bu ara epeyce ergenlik bunalımında. Tam corona bitti derken savaş çıktı. Çocukların son birkaç yılı bu bunalımlarla geçti. 

Bunun dışında yılın ilk ayları benim için çalışmak, okumak ve fırsat buldukça da yürüyüşle geçti.

Her zaman söylüyorum ben yalnızlığı seviyorum. Ailem bana yetiyor etrafımda başka insan aramıyorum. Ailem bile artık benim üşütüklüğüme alıştı ve yazmak için yalnız zamanlara ihtiyacım olduğunu biliyor. Artık yeni insanlara kendimi anlatmaya ve başkalarının bana anlatacaklarına hiç sabrım ve halim yok. 


İşte böyle Deli Kızın Bohçası'nın sevgili okurları. Bizde yaşam böyle bir seyirde devam edip gidiyor. Son savaş tadımızı kaçırdı iyice. Avrupa'da da pahalılık ve işsizlik artış gösteriyor. Herşeye katlanırız da dünyada bir savaş olmasın tek dileğim. Biz insanlar neden böyleyiz? Neden hep başa sarıyoruz ileriye bakamıyoruz?

 2021 Yılı Nasıl Geçti

10 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. haftasonu yine kar yağmış galiba :)

  YanıtlaSil
 2. Nisan'da da kar mıı? :)) Çok güzel görünüyor ama, içim açıldı.

  YanıtlaSil
 3. tam pandemi azaldı dedik savaş çıktı nedir bu çektiğimiz anlamadım :-((

  YanıtlaSil
 4. Yalnız kalmak da en büyük ihtiyaçlarımızdan biri. Kendini dinlemek terapi gibi.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski