En Akıllı 3 Burç - Siz De Bu Dahiler Arasında Mısınız?

astroloji

 

Ebeveynler genellikle çocuklarının dahi olduğuna inanırlar. Ancak çok az insan bunu kendileri hakkında düşünüyor. Ancak, üç burç var ki, dahi olma potansiyeli çok yüksek. Siz de bu dahiler arasında mısınız, cevabı yazımda.


Dahileri düşündüğümüzde, çoğu insan gözlerinin önüne Albert Einstein veya Mozart'ın bir imajını getirir. Ancak her türden dahiler vardır. Yüksek zeka derecesine sahip insanların kimi sanatsal, kimi dilsel kimi de teknik ve sayısal yönlerden üstündür.

Uzmanlar, burcunun, bir insanın dahi olma olasılığının ne kadar yüksek olduğunu size söyleyebileceğini iddia ediyor. Size gerçek dahi olabilecek üç burçtan bahsedeceğim. Tabii burçlar hakkında yazdıklarım araştırmalara dayanıyor kendi kişisel fikrim değil; ancak birçok insan da ortak noktalar buluyor. Ama herkese uyacak diye bir kural yok tabii ki. Yükselen burcun etkisi de unutulmamalı. 


1. Kova (21 Ocak - 19 Şubat)

kova-burcu


Kovalar her zaman nesnelerin üzerinde geziniyor, soruna mümkün olan her açıdan bakıyorlar. Çok zekiler ve çok çeşitli görüşlere son derece açıklar. Bir şeyi bütünsel olarak kavrayabilen biri varsa, o bir Kova burcudur. Böylelikle her soruna çözüm bulabilirler.

Ek olarak, Kovalar uzun süre tereddüt etmezler, doğrudan konuya gelirler. İşte bu yüzden  problem çözücü ve uygulayıcı olarak değer görüyorlar. Bazen onlar da gerçek vizyonerlerdir. Çünkü akıntıya karşı yüzmede kesinlikle hiçbir problemleri yok ve orijinal fikirlerle puan alıyorlar.

Kova burcu aynı zamanda zodyakın en hoşgörülü burçlarından biridir. Bu aynı zamanda onları yeni fikirlere ve alternatif yollara da açık hale getiriyor. Kendilerini her türden insanla çevrelemeyi severler, bu sadece ufuklarını genişletmektedir.

Kovalar insanları anlamak isterler. Bu onları liderler arasına sokar. Aynı zamanda, her zaman diğer insanlardan bir adım öndeymiş gibi görünürler. Sanat, iş veya spor konusunda başarılı olabilirler.


2. Başak (24 Ağustos - 23 Eylül)

basak-burcu


Başakların son derece analitik beyinleri vardır. Mantıklı düşünür ve verimli davranırlar. Onlar için çözülemeyen sorunlar yoktur. Aksine: bir şey ne kadar çözülemez görünürse, o kadar fazla meydan okurlar. Başaklar bir konuya girmeyi severler ve sadece zihinleri zorlandığında yaratıcılıkla parlarlar. Gezegenleri, zihnin gezegeni Merkür'dür.Analitik, gözlemsel doğaları, titizlikleriyle buluşur. Başaklar bu nedenle ayrıntılara önem verirler. Her şeyde mükemmellik için çabalarlar. Bu onlar için harika şeylerin yolunu açar. Ancak başaklar risk almama eğilimindedir ve genellikle arka planda kalmayı tercih ederler.


3. Oğlak (22 Aralık - 20 Ocak)

oglak-burcu


Oğlaklar inatçı burçlardandır. Asla pes etmezler. Bunun yerine, hatalarından ders çıkarırlar ve yeni bir şeyler denerler.

Oğlaklar asla öğrenmeyi bırakmazlar, bunun yerine bilgi ve deneyimlerini sürekli olarak geliştirirler. Oğlaklar, zekalarına ek olarak, tek bir şeye tam olarak odaklanma yeteneğine (ve sebatına) sahiptir. Yapmak istedikleri şeyi elde edene kadar her şeyi verirler.

Mantıksal düşünceleri ve yapıci kişilikleri de onları en başarılı burçlardan  yapıyor. Oğlak burcunda  doğan insanlar yüksekleri hedefler. Sanki bunun için doğmuşlar gibi güvenle ve kolaylıkla yükseğe zıplarlar. Zamanımızın en başarılı insanlarına bakarsanız, aralarında çok sayıda dağ keçisi bulacaksınız. 

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Ünlü Olmaya Meyilli Burçlar 

En Kinci Ve İntikamcı Doğaya Sahip 4 Burç 

12 Burca Uygun Hediye Seçenekleri

13 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Yanıtlar
  1. Aslında akrep de çok akıllı bir burçtur protesto ediyorum 😂

   Sil

 2. Astrologların, araştırmacıların vardır bir bildikleri😊

  YanıtlaSil
 3. biliyordum biliyordum dahi olduğumu :)

  YanıtlaSil
 4. İlginçmiş, en yakınım olan üç kişinin burçlarını yazmışsınız. Tek zeki olmayan benmişim demek. 😀

  YanıtlaSil
 5. Benim burcum da var sevindim😄

  YanıtlaSil
 6. ay bu burçlardan tanıdığım kimse yok benim..

  YanıtlaSil
 7. Bir alim var Allahtan evde :) Torunum kova.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski