Web Analytics
Bahçemiz-İlkbahar 2021

Bahçemiz-İlkbahar 2021

 

bahçemiz
Herkese merhaba! Yaz geldi ama ben hala bahçenin ilkbahar hallerini yayınlayacağım. Öncelikle dikkat dikkat bu bir bahçe ve bitki sever yazısıdır diyeyim:) Bu yıl Avusturya'da yağmurlar durmadı bir türlü. O yüzden ne yazık ki açan birçok çiçek resimleyemeden döküldü gitti. Neyse umarım gül ve ortancalarım açınca resimleyebilirim.


Her zaman söylüyorum bahçemiz bizim dördüncü çocuğumuz ve sanırım yaşlılıkta da yakınımızda kalma olasılığı en yüksek olan çocuk:) 
Soğanlı çiçekleri kışın Karya ile birlikte dikmiştik. Ada ve Karya ne ekse çıkar ama ne yazık ki Ada ergenlikte bahçeye ilgisiniz yitirdi. 
 


Eşim resimlerin çoğunu çekerken azınlıkta olan güneşli günlerden birini yakalamış. Bugün Mayıs'ın 30'u ve hala yağmurlu, soğuk bir hava var. Umarım artık Haziran'da güneşli günler görürüz.Bahçede iş çok ve tüm yaz sezonu bitmiyor, ama adeta bir terapi gibi bize. Üstelik insan günün nasıl geçtiğini de anlamıyor. Biraz keyif, biraz iş derken tüm gün bahçede geçiveriyor. 

Bu minikler de yağmurlu havada ortalıklara çıkıyor. Hiç zararı olmayan hayvancıklar.aysel-şebboyları
Aysel şebboylarımın hikayesini daha önce yazmıştım. Ölen arkadaşımın anısına yetiştiriyorum. Yazısını okumadıysanız Ayseller Açtı yazım burada. Ne yazık ki yağmurdan dolayı beyaz leylakları ağaçta çekemedim ama daha eski yazılarımda resimleri var ilginizi çekerse. Mor leylak kadar güçlü kokmasa da görünüşü çok güzel.


İlkbahar bahçemizde durumlar böyleydi. Yazın yeni açacakların resimleri ile buluşuruz:) Siz de bahçe ve bitkilere meraklıysanız, bahçem kategorisinden diğer ilgili yazılara bir göz atabilirsiniz.

16/YORUM GÖNDER / YORUM

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Kırmızısından pembesine, sarısından beyazına öyle güzeller ki içim açıldı. Sanırım Türkiye'de yaşamıyorsunuz çünkü fotoğrafta bulunan hayvanı ilk defa görüyorum.
  7. fotoğraftaki çiçeğin ismi nedir? Bayıldım 🌸😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler evet ben Avusturya'da yaşıyorum. Sanırım mavi olanı sordunuz muscari onun adı Türkçe'de de bir söylenişi vardı ama aklıma gelmedi şimdi. Kertenkele benzeri hayvancık Avrupa lekeli semenderi deniyor. Türkiye'de var mı bilmiyorum ama ben de hiç görmemiştim.

   Sil
 2. bayıldım içim açıldı :)

  YanıtlaSil
 3. Çiçekler harika görünüyor. :) Burada da hava bir açık bir kapalı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizde birkaç haftadır sıcak çok şükür.

   Sil
 4. Şahane çiçekler. Kertenkelenin rengide çiçekler kadar güzel. Burda da henüz sıcak bir bahar yaşamadık.Bugn de hava kapalı, serin. Gerçi istanbul'un yazı dediğin temmuz ağustos iki aydır ,eylül de idare eder işte.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaz çok kisa sürüyor ne yazık ki, ilkbahar ve sonbaharı da ekleyerek avunuyoruz işte ☺️

   Sil
 5. Bahçen süper. O geko benzeri hayvanın desenlerine aşık oldum. Bizim tarlada da var ama çok donuk desenli ve renkli.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler ☺️. Avrupa lekeli selemenderi o çok zararsız bir hayvancık.

   Sil
 6. Burada da Haziran başından beri hava kapalı yaza bahar havasıyla girdik :D
  Toprakla uğraşmak insanın ruhuna çok iyi geliyor.
  Bir gün şu bahçeye konuk olsam :)

  YanıtlaSil
 7. Ne güzel olmuş Deryacım :) Benim unutma beni çiçeklerim yeşerdi ancak bir türlü açmadılar :( Açsalar da paylaşsam seninle diye gözlerine baktım ancak bu sene buralarda verimsizlik var , muhtemelen ondan kaynaklanıyor . Ağaçların bile bazıları kurudu ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay inşallah açar o kadar da arsiz bir çicek ki burada taşta çıkıyor tohum düşse.

   Sil
 8. neymiş o sürüngenlerin adı merak ettim, çok çok güzel bi şey.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski