The Happening ve Red Dot Filmleri

Felaket habercisi filmleri sever misiniz? Doğrusu bazıları iyi filmler olsa da, çoğunu depresif bulurum. Özellikle de dünyada yeterince kötülük ve felaket varken. The Happening filmi de felaket habercisi filmlerden biri. Ben oldukça vasat buldum ama vakit geçirmelik bir film arıyorsanız ve sevdiğiniz bir tarz ise izleyebilirsiniz. The Happening Film Özeti 

Amerika Birleşik Devletleri'nin doğu kıyısındaki büyük şehirlerde giderek daha fazla gizemli intihar meydana geldikten sonra, Philadelphia'dan bir biyoloji öğretmeni olan Elliott Moore (Mark Wahlberg), bitkilerin insanları nihayetinde intihar etmeye iten bir nörotoksin geliştirdiğini keşfeder. Ölümcül tehlikeden kaçmak için karısı Alma (Zooey Deschanel) ve meslektaşı Julian (John Leguizamo) ve kızıyla birlikte kırsala kaçar. Ama sonra felaket daha uzak bölgelere ulaşır ve panikleyen mülteciler bir şekilde hayatta kalmaya çalışır.

Yine vasat bulduğum bir gerilim filmi de Red Dot oldu. Gerilim düzeyi kaçma kovalama sahneleri sayesinde hep yüksek kalsa da benim açımdan sıradan filmler arasına girebildi ancak. Red Dot Film Özeti

Aslında, David (Anastasios Soulis) ve Nadja (Nanna Blondell), İsveç'in buzlu kuzeyine bir kamp gezisi yaparak bozulan ilişkilerine yeni bir soluk getirmek istediler. Ancak, gece çadırlarına laserli tüfekten yansıyan kırmızı nokta ile korkunç bir kaçış başlar. Nereye giderlerse gitsinler kırmızı noktayı üzerlerinde hisseden David ve Nadja, dağlarda sığınak bulmaya çalışırlar. İkisi, kimin hedefine düştüklerini ve gizemli takipçinin neden onları öldürmeye çalıştığını bilmiyorlardır. 

Bu filmler de ilginizi çekebilir:

Chocolat

Official Secrets

The Tindler Swindler

Don't Look Up

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Bu tarz filmlerde karakterler hep yüzeysel işleniyor, duyguyu veremiyorlar. Kaçma kovalama, aksiyon dışında pek bir şey olmuyor. Eskiden izlerdim, şimdi bakmıyorum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok önemli filmler de değil zaten ☺️

   Sil
 2. izlerim ikisini de :) gerilimde liam neeson yaaa, son 2022 filmi de iyi :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski