Todesrauschen-Vincent Kliesch-Sebastian Fitzek

auris-3


Nihayet Vincent Kliesch ve Sebastian Fitzek'in ortak yazdığı; daha doğrusu Sebastian Fitzek'in fikir desteği verdiği ve Vincent Kliesch kaleminden çıkan Auris serisinin 3. kitabını okuyabildim. Serinin 4. kitabı da çıkacakmış ama ne kadar sürer bilmem.

Daha önce okuduğum serinin kitapları:

Auris


auris-2

Die Frequenz des Todes

Todesrauschen kitabının özeti:

Bu kitapta kahramanlarımız Matthias Hegel ve  radyo moderatörü Jula ; Jula' nın kardeşi Moritz hakkındaki gerçekleri konulurlarken kaçırılırlar ve işkenceye tabi kalırlar. Bu arada Jula' nın eski erkek arkadaşı Paul, Jula'nın üvey erkek kardeşi Elias ve Matthias' ın kaçırılma sırasında ölen avukatının eşi onları bulup kurtartmaya çalışırlar. 

Serinin ilk kitabı Auris'i soluksuz okuduktan sonra, temposu oldukça düşük kalan ikinci kitap beni hayal kırıklığına uğratmıştı. O yüzden üçüncü kitabı okuyup okumamakta kararsız kaldım. Ama bu kitapta tempo yine artmış ve heyecan doruktaydı o yüzden iki günde okudum. 

Her zaman vurguladığım gibi Sebastian Fitzek sevenler, hemen hemen aynı tarzdaki Vincent Kliesch kitaplarını da seveceklerdir. Fitzek, son yıllarda gerçekten tam benim okuma zevkime göre yazan ve bu yüzden çok sevdiğim yazarlar arasına giren bir yazar oldu. Ondan sonraki sıraya da tabii ki Vincent Kliesch yerleşti:)

Vincent Kliesch'den okuduğum diğer kitaplar:

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. Aa guzelmis ama bizde yok sanirim

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Auris var sanırım serinin diğer kitapları da çevrilir belki

      Sil
Daha yeni Daha eski