Hitchcock Filmi ve Psyco Filminin Doğuş Hikayesi

Görsel:filmstars.de

 "Psycho" tartışmasız korku filmlerinin şaheseri ve bir klasik olarak kabul edilir, ancak film endüstrisi hazırlık aşamasında başarısından hiç de emin değildi. Bu film Hitchcock'un projesi için nasıl savaştığını gösteriyor.

Geçen yüzyılın en etkili korku filmi yapımcısı Alfred Hitchcock (Anthony Hopkins), Janet Leigh (Scarlett Johansson), Vera Miles (Jessica Biels), Anthony Perkins (James D 'Arcy) Page, kocasıyla olan ilişkisi filmde merkezi bir rol oynayan karısı ve ortağı Alma Reville (Helen Mirren) filmin başlıca kahramanları. 

Hitchcock' un bağlı olduğu Paramount stüdyoları proje hakkında şüpheci ve finansman vermeyi reddediyor. Ancak ısrarla bu filmi tamamlamak isteyen ünlü yönetmen evini ipotek ederek filmi kendi finanse etmeyi teklif ediyor. Sonuçta film o kadar başarılı oluyor ki film dünyasının klasikleri arasına giriyor.

Geçtiğimiz günlerde hatırlayacaksınız Albert Einstein' ın ilk eşi Mileva Maric' in yaşamını konu alan The Other Einstein kitabından bahsetmiştim. Bu filmde de Alfred Hitchcock' un eşi ve senarist Alma Reville' in ona olan desteğini, verdiği parlak fikirlerle yönlendirmesini ve hatta zaman zaman eşinin işini üstlendiğini görüyoruz. Nihayet büyük usta da tartışmalı yıllardan sonra eşinin değerini ve desteğinin önemini kavrıyor. Helen Mirren rolünü çok başarılı oynamış, filmde en beğendiğim karakter oldu. Bunun dışında Scarlett Johansson' u da oldukça başarılı buldum. Antony Hopkins' i zaten anlatmama bile gerek yok. Öyle güzel bir maske yapmışlar ki, oyuncuları önceden okumadığım için Hopkins olduğunu anlamam biraz sürdü:)

Benim gibi herşeyin perde arkasını ve tanınmış kişilerin gerçek yaşamını merak eden biri için film iyi bir seçim oldu. Aslında eşim seçti izleyelim dedi iyi de yapmış. Son derece seviyeli ve kaliteli bir yapım izlemiş olduk. Mutlaka tavsiye ederim:) Korku sevmiyorsanız hiç kaygılanmayın zaten pek korkunç bir sahne yok, daha çok kahramanların duygu dünyası ele alınmış.

Bu filmleri izlediniz mi:

School of Rock

Just Mercy

Blue Jasmine

Victoria & Abdul

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. To be honest, I didn't know all those things about this movie. I mean, every movie has a story behind the scenes but this one is pretty complex and interesting. Thank you for pointing to a movie that talked about this aspect. Kisses!

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yes I didn't know eather but it's really interesting that it becomes a movie classic.

      Sil
Daha yeni Daha eski