Encanto - Keyifli Bir Animasyon Filmi

Bugün sizlere harika bir animasyon filminden bahsetmek istiyorum. Geçen kış kızımla izlediğimiz Encanto filmini hepimiz çok sevdik. Daha çok kız çocuklarına hitap edeceğini düşündüğüm filmi izlemediyseniz mutlaka bir şans vermelisiniz. Gelelim filmin kısaca konusuna:

Encanto Filmi Konusu  

Madrigal ailesi çok özel bir klan! Geniş ve birbirinden ilginç üyelerden oluşan aile, Kolombiya dağlarının pastoral ortamında, harika sesler ve pek çok beklenmedik sihirle şaşırtan büyülü bir evde yaşıyor. 

Görsel: https://www.disney.de/filme/encanto

Ama sadece ev değil, aynı zamanda sakinlerin kendileri de sihirle dolu. Madrigal ailesinin tüm üyeleri, daha farklı olamayacak kadar olağanüstü yeteneklere sahip. Bazıları iyileştirme büyüleri kullanabilirken, diğerleri süper insandır veya istedikleri kişiye dönüşebilir. Hayvanlarla konuşma yeteneğinden bahsetmiyorum bile. Sadece utangaç Mirabel (orijinal ses: Stephanie Beatriz) normalliği nedeniyle aile üyeleri arasından sıyrılıyor. Ailenin tek üyesi olarak, sihir yeteneği olmaması onu çok üzmektedir. Ancak Mirabel için yetenek eksikliği, evini ve ailesini kurtarmak konusunda önemli bir anahtar haline gelir. 

Encanto filminin konusu kadar müzikler, danslar ve sahneler de son derece keyifli. Kolombiya gibi sıcak kanlı bir ülkede geçmesindendir belki. Kızım her ne kadar Buz prensesi filminden vazgeçemese de ben Vaiana'yı (orjinal adıyla Moana) daha çok sevmiştim ve o zamandan beri izlediğim en güzel animasyon filmi de Encanto oldu.

Bu filmler de ilginizi çekebilir:

Cats-Müzikal Film

Küçük Prens Animasyon Filmi

Polar Express

11 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Hemen izleyesim geldi, teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim çok keyifli gerçekten de:)

   Sil
 2. oscar adayı idi :) the quiet girl izleee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bugün bi yerde daha okudum bakayım netflix'e

   Sil
 3. aaa çok iyi fikir uzun zamandır animasyon izlemedim bu gece kızımla yalnızız evimizde fizik öğretmeni gittikten sonra seyredelim en iyisi...

  YanıtlaSil
 4. Hafta sonu çocuklarla izleyim

  YanıtlaSil
 5. youtube da var mı? Yarın evdeyim izleyeyim

  YanıtlaSil
 6. Çok sevdiğim tarz, bayılırım animasyonlara. Hemen izleyeceğim. :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski