The Summer of Us - Holly Chamberlin Üç kadın, üç farklı karakter ve hepsi bu yaz 30. yaş günlerinden önce gerçekten eğlenmek istiyor. Gincy, Clare ve Danielle birbirlerini tanımıyorlar ama yaz tatili için Martha's Vineyard'da birlikte bir ev kiralayarak iyi arkadaş olurlar. İlk başta geçinmekte çok zorlansalar da zamanla birbirlerine alışırlar. Erkekler ve maceralarla dolu bir yaz başlıyor üç genç kadın için.

Kitapta tuhaflıkları ve sorunları olan, hayatları daha farklı olamayacak 3 farklı kadın karakter anlatılıyor. Yazar bolca nükte, mizah ve çekicilikle  keyifli ve gülümseyerek okuma saatleri yaşatan bir yazlık roman yazmayı başarmış. Bu kitap sadece yaşama sevinci ve gerçek dünyanın ironisiyle dolu. Karakterlerin kendileri çok iyi tasvir edilmiş ve işlenmişti, öyle ki kimi insan okurken onlarla empati kurabilir.

Bu roman, arkadaşlığı, bir ilişkinin iniş çıkışlarını ve doğru yaşam arayışını anlatıyor. Çok fazla üzüntü, depresyon ama aynı zamanda birçok duygu ve romantik yönü ile sizi hayat hakkında gerçekten düşünmeye teşvik ediyor.

Kütüphanede gezinirken kitabın yazlık ve neşeli kapağı ilgimi çektiği için aldım. Sonuç Holly Chamberlin'in romanı "The Summer of Us", okumak ve hakkında hayal kurmak için güzel bir hikaye. Benim için yazın okunacak hafif romanlardan:)

Bu kitaplar da ilginizi çekebilir:

Hot Milk-Deborah Levy

The Girl You Left Behind

Beyazateş Adası

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski