The Girl You Left Behind - Jojo Moyes - Deli Kız Öneriyor

kitaplar
The Girl You Left Behind

Yine bir Jojo Moyes kitabı ile buralardayım. Bu aralar okumaya hız verdim ama sürekli kitap ekleyip sizi bıktırmayayım diye ara ara ekliyorum :) Birinci Dünya savaşında Almanlara esir düşen Sofie Lefevre ile, günümüzde yaşayan Liv Halston' un hayatı bir tablo sayesinde bir asır sonra kesişiyor.


Kitabın ilk bölümüne o kadar kaptırmışım ki kendimi, birden kesilip Sofie' nin hikayesinden Liv' in hikayesine geçince ilk anda adapte olamadım. Açıkçası hayalkırıklığına da uğradım. Neyse sonra baktım ki bir eskiye bir bugüne gelip gidiyor hikaye. 


Sofie' ye ait tabloyu bir asır sonra Liv' in eşi ona hediye eder. Eşi kalpkrizinden ölünce, bu tablonun manevi değeri onun için daha da büyür. Ancak bir anda Lefevre ailesinin akrabaları ortaya çıkıp savaş sırasında çalındığını öne sürdükleri tabloyu geri isterler. 


Aslında romantik bir roman niteliğindeki kitap, gerçek hayatla da çok bağdaştığı için sevdim. Savaş zamanı özellikle de Naziler tarafından çalınan sanat eserlerinin ve o dönemlerden hayatta kalan insanların anılarını çok dinlediğimden, kitapta da o insanlar gözümde canlandı. 
Jojo Moyes' in akıcı kaleminden rahat okumalık sürükleyici bir roman. Geçenlerde Jojo Moyes' in twitter hesabında başlattığı ilginç bir kampanya dikkatimi çekti. İnsanların sahte isimlerle veya anonim hesaplar açmasına kızmış. Kendi ismimizi kullanan hesap sahipleri onları takipten çıkalım yazmış. Ben çok güldüm, burada da paylaşmak istedim :)

12 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. maalesef hiç sevmediğim bir yazar kitaplarını ilginç bulmadım ben... twitterda yazdığı da gerçekten çok saçmaymış..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türk filmi tarzinda iste ben de rahat okunuyor yazin diye sevdim 😂😂😂

   Sil
 2. Okumadığım bir yazar. Çerezlik bir kitap sanırım..

  YanıtlaSil
 3. Okudum kitaptaki bolumden gecus kisminda herhalde baskı hatası var dedim:))) meger akisi oyleymis ben begendim o donemden bir hayat hikayesi.

  YanıtlaSil
 4. Ben bu kitabı Senden Önce Ben kitabından hemen sonra okuduğumdan çok içine girememiştim ama Sofie unutulmaz bir karakter olarak zihnime yerleşti.
  Keyifli okumaların olsun ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sofie ile olan bölümler cok güzeldi gercekten 😊

   Sil
 5. Haklı yazar ���� Sahte hesaplardan yüzünden kim gerek kim değil anlayamıyoruz ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sahte hesaplara tepki olarak yazmis zaten kötü yorum yaziyor kimligi belli degil v.s

   Sil
 6. Kitabın yerinde olmak istedim.Ne güzel yeşilliklerde çekmişsin fotoğrafları :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski