Another Day İn Paradise- Phil Collins- Hikayesi Olan ŞarkılarHikayesi olan sevdiğim şarkılardan birini daha paylaşmak istedim sizlerle. Dünyaca ünlü besteci ve şarkıcı Phil Collins' in şarkısı Just Another Day İn Paradise evsizlere dikkat çekmek için yazılmış Evsiz bir kadını görmezden gelen bir adama hitaben, ona yardım etmesinin Cennette fazladan bir gün kazandıracağını söylüyor. 
Sosyal bir mesajı olmasının dışında şarkı yıllarda 1 numarada kaldı müzik listelerinde. Grammy ödülünün yanısıra birçok ödül de aldı. Bu kadar ödüle layık görülmüş olmasına rağmen; Phil Collins bu şarkıyı yaptığı için müzik eleştirmenlerince acımasızca eleştirildi. Multimilyoner olan sanatçının, evsizlerin halinden anlayamayacağı ve onları sadece şarkısının başarısı uğruna kullandığı öne sürüldü. Tabii gençken ardındaki hikayeyi bilmeden çok severek dinlerdik ve hala da sevdiğim bir şarkıdır. 


Daha önce paylaştığım şarkıyı buradan dinleyebilirsiniz. Herkese mutlu günler dilerim.

10 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Çok severdim bu şarkıyı. Ama en çok Mama diye bir şarkısı vardı, onu dinlerdim. Bak o zamanlar ne dediğini anlamıyordum, gidip sözlerine bakayım, kesin psikopat bişey çıkacak, müzik öyleydi çünkü :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sarkilari cok güzeldi gencken dinlerdim cok 😊

   Sil
 2. ben sonradan öğrenmiş hikayesini tabi eleştirmenler haklı olabilir çünkü hikayesi dışında evsizlere herhangi bir yardımda falan bulunulmuş değildi gelirinden falan..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hem de bu sarkidan cok büyük gelir elde etmis.

   Sil
 3. Çok severek dinlemiş olduğum bu şarkının böyle bir mazisi olduğunu bilmiyordum. Çok teşekkürler :))

  YanıtlaSil
 4. Şarkının melodisi çok güzel. Dinlendirici.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gercekten öyle sadece müzigi bile dinlenir 😊

   Sil
 5. Keşke kendi düşüncesini açıklayacak bir davranışta bulunsaydı. :/

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski