Ceee , ben geldiiim !!!


blog-blogger-
Bu yıl ilk açan hatmimiz. 

Herkese selam !!! Her ne kadar sizler hazırladığım taslakları okusanız da uzun zamandır yeni yazı yazamadım. Cepten yiyorum yani :) Okulların kapanmasına son bir hafta kaldı. Artık ailelerin katılacağı etkinlikler bitti, bu hafta da çocukları hasta olana kadar gezdirirler ellerine karneleri tutuşturup tatile gönderirler :) Neyse... Pedagojik eğitimin parçası sonuçta sınıfça gezip kaynaşmaları.
Bu yıl tatilin sürprizi iki yıldır görüşmediğimiz eşimin ailesinin bize gelecek olması. Umarım sağ salim gelirler ve torunlarla da hasret giderirler. Bunun dışında gerçekten kafamı dinlemek ve mümkün olduğunca çocuklarla yüzmeye gitmek harici bir plan yapmadım. Benim gibi yalnızlığı seven biri kış boyunca okul etkinliklerinde fazlasıyla insan arasına karışıyorum, kimyam bozuluyor :) Çocuklar da büyürse artık kimselerle görüşmem sanırım. Laptop' um, kitaplarım ve bahçem bana bol bol yeter de artar. Arada çocuklar da ziyarete gelir başka ne isterim ?

blog-blogger

Şaka bir yana; aslında okul aile birliği çalışmaları için kendimden ödün vermem de gerekse, güzel işler yapıyoruz ve faydalı olduğuna inandığım için devam ediyorum. Pikniklerde sattığımız yiyecek ve içeceklerden toplanan para ile okul gezilerinin otobüs ücretlerini karşılıyor, gezilerde paranın tümünü ödemekte zorlanan ailelere destek oluyoruz. Bu yıl legoyarışmasında okulun takımı birinci olup Amerika' ya gitti onları destekledik. Okula yeni sahne aldık. Yapılan spor yarışmalarında çocuklara yiyecek içecek desteği yaptık. Her insanın topluma faydalı olmak için minicik de olsa yapabileceği bir şeyler oluyor. Bunu başkalarının takdir etmesine gerek de yok, siz bilin yeter. Manevi mutluluğu yeterli bence.
Benden haberler şimdilik bu kadar. Yaz boyunca programladığım taslaklar yayına girerken ben de fırsat buldukça sizin blogları gezerim :) Tabii aaa bunu yazmalıyım dediğim bir şey olursa da yazarım. Herkese sevgiler.

24 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Tatlı telaşlarmis. Faydali olmak da cabası. Sevgiler

  YanıtlaSil
 2. Die Blüte gefällt mir sehr gut, eine traumhafte Farbe. LG Romy

  YanıtlaSil
 3. Bir kişi çok şey yapabilir. İnsan takdir edilmeye alıştığında, daha doğrusu böyle bir beklentiye girdiğinde, bana bazı şeyler artık biraz çıkarcılık gibi geliyor. Diyorsun işte, o verdiğin/iz emek gücü yetmeyenin gücü olmuş, sahne olmuş, yiyecek içecek olmuş; e daha ne olsun! Güzelliklerin çoğalacağı hep birlikte nice günler yaşamayı diliyorum :) Neşeli sevgilerle :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her insanin hayata bir katkisi olabilir. Mutlaka birilerine bir faydasi oluyor yaptigimizin. Sevgiler 😊

   Sil
 4. Mutluluk aslında başkaları için bir şey yapınca artan bir şey. Her insanın yapacağı bir şey vardır cümlene katılıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Illa büyük olmasi da gerekmez herkesin gücüne göre yapacagi bir iyilik gercekten en cok da yapani mutlu ediyor 😊

   Sil
 5. Çocuklar için yapılan güzel şeyler hiç boşa gitmez ve mutluluk katsayısını artırır. ❤️😍

  YanıtlaSil
 6. Keyifli zamanlarınız bol olsun. Kişi kendi ile kalmaya alışınca kalabalığa arada karışmayı tercih ediyor. Güzel bir paylaşım olmuş, keyifle okudum ❤

  YanıtlaSil
 7. güzel paylaşımlarını bekliyor olacağız...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Planladigim yazilar giriyor yayina arada 😊

   Sil
 8. Benim de hayalim herkesin gidip benim evde kendimle başbaşa kalmam. Dediğin gibi çocuklar arada uğrasın yeter :)

  YanıtlaSil
 9. Hoşgeldin şekerim. İnsanlara faydalı olmak kadar güzel şey var mı? Yalnızlığı bende çok seviyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Degil mi ya. Arada kendi icine dönmek, kafani dinlemek cok güzelbir sey 😊

   Sil
 10. Kitaplar insanın en iyi dostu:)))çok kalabalığı ben de sevmiyorum, az olsun öz olsun birkaç iyi arkadaş yetiyor:)şimdiden iyi tatiller:)

  YanıtlaSil
 11. Derya' cim ben de uzun zamandir blog ziyareti yapamadim ama merak ettim dogrusu. Isten gelip koltuga pelte gibi yapisinca firsat bu firsat Derya nin blogunu ziyaret edeyim dedim. Kendi dunyamdan siyrilmak iyi geldi. Tesekkur ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kosturdugunun farkindayim canim, ugradigin icin tesekkürler 😊

   Sil
Daha yeni Daha eski