2022 Ekim Ayı Nasıl Geçti

 


Herkese merhaba 🙋🙋🙋. Kasım ayı hızla ilerlerken Ekim ayında neler olmuş bir arşive ekleyelim:) Aslında genel anlamda sakin bir aydı.  Biz de her birkaç çocuklu aile gibi çok koşturmaya alıştığımız için daha az koşturmalı günler sakin geliyor 👀👀👀.

Ayın önemli olayları arasında önemle vurgulamak istediğim bir konu var ki Karya ve Ada için HPV aşı randevusu aldım. Konu ile ilgili yeterli bilginiz yoksa tüm detayları ile anlattığım HPV Aşısı Nedir yazımı okumanızı öneririm. Türkiye'de ücretli ve pahalı bir aşı olduğunu biliyorum ama bu iş için bir miktar para ayırma imkanınız varsa mutlaka yaptırın. 12 yaşından küçüklere 3 doz, daha büyükler ve yetişkinlere 2 doz yeterli oluyormuş. Havalar oldukça sıcak geçti. Buraya geldiğimden beri ilk kez Kasım'a kadar 21 dereceleri geçen hava sıcaklıkları gördük. Şimdilik Kasım da ılık geçiyor ama sisler ve yağmurlar başladı. Ekim'de son kalan bahçe işlerimizi de tamamladık. Artık bahçemiz kış uykusuna girebilir:) Gerçi hala her yer yemyeşil.

Karya' nın okulu kanserli çocuklar vakfı için bir koşu düzenledi. Tüm okul katıldı ve 6000 euro üzerinde para toplandı. Karya 20 tur koşmayı başardı:) Gerçi bir yarış değildi ama aileler ve firmalar sponsor olarak destek oldular.

Son iki yıldır bizde de Almanya gibi bir sonbahar tatili modası başladı. Okullar nerdeyse 10gün tatildi. Anne baba çalışan evlerde zor olmuştur eminim. Biz havaların da güzelliğini fırsat bilerek bol bol yürüdük. Ada ayağını kırmıştı biliyorsunuz artık raporu bitti ve doktor hafif yürüyüşlerle başlamasını önerdi. Bu ayın tabii benim için ayrı bir önemi de doğumgünüm olması. Eh artık 52 oldum kaldı 48 yıl daha 😀😀😀. Ben 100 yaşıma kadar yaşamaya kararlıyım da evrenin benim için planları nedir bilinmez. Geçen yazımda kayınpederimi kaybettiğimizden bahsetmiştim, 40 gün geçti bile. İnsan bir an var bir an yok. O yüzden her günün değerini bilmek çok önemli. 

Ege askere gitti. Geldi gelecek derken bu gün de geldi. Çok sevindim diyemem tabii bir anne olarak ama bu da zorunlu bir görev. Neyse ki burada 6 ay ve yakında olacak. Umarım kazasız belasız tamamlayıp döner. Aslında 2 yıl önce başvurmuştu ama korona yüzünden asker alımları aksadı. Onun için de bir belirsizlik oluyordu iş açısından da. Bitirince kendine daha sağlıklı yön verir sanırım. Çocuklarımızı hayata hazırladıktan sonra kendi kanatları ile uçmalarını da kabullenmeliyiz zor da olsa...

Çevremizdeki birçok aile endişeyle yolluyor artık gençleri. Malum dünya karışık. Genelde burada herkes pahalılığa da zorluklara da katlanırız aman savaş çıkmasın düşüncesinde. Biz de öyleyiz. Savaş insanların başına gelebilecek en kötü şey. Sizler de Ege için güzel dileklerinizi ve dualarınızı esirgemeyin olur mu 🙏

Bu ay çok kitap okudum diyebilmek isterdim ama ne yazık ki bir aydır elimdeki kitabı bitiremedim. Haftada bir kitap okuyan benim için bu çok kötü bir zamanlama ama bir türlü konsantre olamadım. İşte böyle dostlarım. Acısıyla tatlısıyla Ekim'i de tamamladık. Kasım sisli puslu oluşuyla çok sevmediğim bir ay, zaten pek kış insanı da değilim ama yapacak bir şey yok. İnşallah kış da su gibi geçip gider. Kalın sağlıcakla 🙋

Eylül Ayı Nasıl Geçti?

14 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Öncelikle doğum günün kutlu olsun Deryacığım. 🎂🎁🌟💖🌹🙏 Sağlıklı 100 yaşını göreceğin günlere inşallah. :)
  Sonbaharı da çok severim, ne güzel doğanın her anını ve gelişimini izlemek ve katkıda bulunmak. Ege' ye hayırlı terhisler diliyorum. Çabucak bitip gelecek ve bahara hep birlikte gireceksiniz.
  Ailene ve sana sevgilerimi gönderiyorum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim tüm güzel dileklerin için:) 3 ay geçti bile son 3 ayı kaldı.

   Sil
 2. Mutlu yaşların olsun Derya:)))) Havalar genel olarak sıcak sanırım. Burası da öğlenleri özellikle epey sıcak. Kasım geldi hala şortlarlayız İzmir'de. Bu ara denk gelmedi pek ama denize bile girilir. İklimler fena değişiyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim de garip bir kış oldu Kasım buz gibiydi Aralık nerdeyse yaz gibi. Ocak'ta biraz kar serpiştirdi.

   Sil
 3. Nice mutlu yıllar Deryacığım. Sağlıklı yaş alasın inşallah. Genç genç asker annesi oldun demek. Allah kavuştursun evlatcığına. Kayınpederine de Allah'dan rahmet dilyorum. İnşalla güzel bir kasım ayı olur. Sevgi ve selamlarımla :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler canım. Hayat bir şekilde devam ediyor bizi çekiştiriyor sanki yola devam edin diye. Belki de bu yüzden insanlar acılara dayanabiliyorlar:)

   Sil
 4. 100 yaşına kadar keyifle yaşaman dileğiyle,nice nice güzel yıllar dilerim canım benim :)

  YanıtlaSil
 5. Allah kavuştursun. Göz açıp kapayana kadar oğlun döner inşallah.

  Doğum günün kutlu olsun. Daha nice güzel senelere.

  HPV aşısını duymuştum ama henüz detaylı araştırmadım. Kızım henüz 3,5 yaşında. O yüzden acele etmiyorum. Uygun bir zamanımda yaptırmak istiyorum. Keşke bu tarz şeyler ücretsiz olsa ve herkes ulaşabilse.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Doktor 6 aydan itibaren başlıyoruz demişti ama Türkiye'de uygulama nasıl bilemiyorum.

   Sil
 6. Çok çok önemli bir konu. İlk kez geçen ay Rahim kanseri ağzı testi yaptırdım. Şükür temiz çıktı. Erken teşhis çok önemli. O kadar çok kanser arttı ki genetik geçmişi az olan bireylerde bile. Ben heğsini sterese bağlıyorum. Ne yaşarsak yaşayalım erken teşhis, pozitif kalabilme pratiği ve biricik sahip olduğumuz bu beden ve ruha iyi bakmak. Diğer insanları fazla kafayı takmamak.Çünkü kendimizle kalacağız eninde sonunda en önemli ilişki kendimizle🙏🌼

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düzenli kontroller çok önemli. Gerçekten kanser vakaları çok yaygınlaştı maalesef.

   Sil
Daha yeni Daha eski