Eylül Ayı Nasıl Geçti? Herkese merhaba. Geleneksel aylık yazımı yazmaya bir türlü elim varmadı. Bu ay bizim için üzücü oldu, yazımda bahsedeceğim. Biraz da yoğun olunca fazla yazı ekleyemedim.

Malum okullar açıldı. Okula giden bir veya daha fazla çocuğu olanlar beni çok iyi anlayacaktır; genelde ilk okul ayı çok koşturmacalı geçiyor. Bizim evde iki öğrenci var. İkisinin ayrı ayrı veli toplantıları, sonbahar piknikleri, alışveriş, piyano ve dans dersleri derken günler nasıl geçti anlayamadım. 

Doğa yürüyüşleri stresli zamanlarda en büyük yardımcım


Ağustos ayı sonunda Ada bir motor kazası geçirdi ve ayak bileğini kırdı. Ağustos yazımda bahsetmedim çünkü uzakta olunca ailelerimiz endişelenmesin diye kötü olaylardan pek bahsetmiyoruz. Artık ailemden ve arkadaşlardan da bloğumu okuyanlar olduğu için 👀👀👀 iyileşmesini bekledim. Henüz spor derslerine katılamıyor ama koltuk değneğine ihtiyacı kalmadı ve okula gidebiliyor çok şükür.

Bu arada Eylül'de doğum gününü kutladık. 16 yaşına geldiğine inanamıyorum. Küçükken babasına daha yakındı ama itiraf edeyim bu aralar benim sırdaşım oldu. Umarım iletişimimiz hep böyle devam eder.

Maalesef bu ay kayınpederimi kaybettik. Geçtiğimiz kış korona geçirmişti maalesef o zamandan beri toparlanamadı. Zaten kalp hastası idi yıllardır. Aniden hastaneye yoğun bakıma kaldırıldı ve bir hafta içinde vefat etti. Eşim iki günlüğüne gitti ancak ne yazık ki ancak cenazeye yetişebildi.Uzakta yaşamanın en zor anları belki de bunlar. Acil bir durumda zamanında yetişememek korkusu. Bunu ailelerinden uzakta yaşayanlar çok iyi bilir. Ne yazık ki kış aylarında Avusturya'dan Türkiye'ye çok az uçuş var ve Viyana havaalanından hepsi de. Bizim arabayla Viyana'ya uzaklığımız 3 saat kadar. Başka bir ulaşımla daha da uzun sürüyor. Yani doğru zamanı seçip rezervasyonları ayarlayıp, park yerini ayırtmak ayrıntılı bir organizasyon işi. Ancak aynı şehirde bile yaşasan yetişemediğin zaman olabiliyor. Bunu hesaplamanın bir yolu yok sanırım.

Tabii hepimiz çok üzüldük, çocuklar zaten büyüklere hep özlem içinde çok ağladılar. Hayatın normal akışı da olsa üzülmemek elde değil. Tek tesellimiz buraya korona öncesinde hemen her yıl geldikleri için dedelerini tanımış olmaları.

Bunun dışında bu ay ne çok yazı yazabildim ne çok kitap okuyabildim. Normalde haftada bir kitap okurken sadece iki kitap bitirebildim. Şu an Hakan Nesser' den bir cinayet romanı okuyorum. Diğer okuyup yazdıklarıma buradan göz atabilirsiniz.

Korona vakaları yine artıyor hastalanmayan pek kalmadı gibi. Bakalım kış bu açıdan nasıl geçecek.

Böylece biz güzellikleri ve acıyı harmanladığımız bir Eylül ayı geçirdik bu yıl. Umarım Ekim daha iyi geçer. 

10 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. İnstagramda gördüm yazıyı :( Ada' ya geçmiş olsun. Çabuk toparlamış bak, gelmiş geçmiş bile diyebiliriz artık. Kayınpederin için başın sağolsun. Birlikte geçirilen zamanlar kalanlara en değerli hazine. Daima hatırlanacaklar. <3

  YanıtlaSil
 2. I am so sorry to hear bad news about your family! Luckily your child is getting well. Stay happy and healthy!

  YanıtlaSil
 3. Canım adama cok geçmiş olsun , acil şifalar diliyorum .

  YanıtlaSil
 4. Bu arada kayın pederine de rahmet , size de sabır diliyorum.

  YanıtlaSil
 5. Eylül ayının doğasında zaten var olan telaşelere başka üzüntüler de eklenmiş. Hayat işte. Ne zaman ne getireceği belli olmuyor. Başınız sağ olsun Deryacığım. Ada'ya da çok geçmiş olsun. Neyse ki iyileşmiş. Bol okumalı, bol yazmalı bir Ekim ayı ve sağlıklı, mutlu günler diliyorum canım 🤗🤚

  YanıtlaSil
 6. Ada için geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede normale döner. Sana ve ailenebaşsağlığı dilerim. Zor ve sıkıntılı haftalar geçirmişsiniz. dediğin gibi uzakta olunca zor. Annem coronanın en yoğun zamanarında ablası ölünce gidememişti. O aralar cenaze-düğün gibi organizasyonlara katılanlara da çok bulaşıyordu ya.

  YanıtlaSil
 7. geçmiş olsun. başınız saolsun.

  YanıtlaSil
 8. Başınız sağ olsun ve çok çok geçmiş olsun. Zor bir süreç olmuş hepiniz için.

  YanıtlaSil
 9. Ada' ya çok geçmiş olsun. Kayınpederin de nur içinde yatsın.

  YanıtlaSil
 10. Geçmiş olsun ve başınız sağ olsun. Ada en kısa sürede eski hâline gelir inşallah.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski