The Physician-Film Tavsiyesi


 

Erken Orta Çağ'da Londra. Genç Rob Cole'un (Tom Payne) özel bir yeteneği vardır: Annesinin yaklaşan ölümünü bir süre önceden hissedebilir. Ancak bu gerçekleştikten sonra Cole orada kalamaz. Gezgin berber (Stellan Skarsgård) onu yolculuğa çıkarır ve ona küçük el çabukluğu numaraları öğretir, aynı zamanda onu tıpla da tanıştırır. Cole, bu yöntemlerin sınırları olduğunu erkenden fark eder ve bu nedenle daha fazla bilgi için çabalamaya başlar. Pers şehri İsfahan'a seyahat etmeye ve "tüm doktorların doktoru" İbn Sina'yı (Ben Kingsley) ziyaret etmeye karar verir. Yolculuk yasak ve tehlikelidir, ancak bilgiye olan susuzluğundan yola çıkan genç Rob, zorlukları kabul eder. Macera dolu yolculuğunda her türlü zorluğun üstesinden gelmek zorundadır, ancak hiçbir şeyin yoluna çıkmasına izin vermez.

The Physician, İbni Sina'nın okulundaki eğitimi de detaylıca gösteren, çok güzel sahnelerin kullanıldığı bir film. Bu tarz tarihi filmleri seviyorum ama tabii ki hem görsel olarak hem de iyi oyuncularla olunca. Filmi henüz izlemediyseniz bir şans verebilirsiniz. Usta oyuncu Ben Kingsley de filme ayrı bir renk katmış.

Bu filmler de ilginizi çekebilir:

Yaz Akşamlarını Keyiflendirecek 3 Film

Geronimo-Son Kızılderili Reisi

Lion

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. hımm peki bakalıım alayım listeye :) son yazımdaki brides (2004/grek) filmi çokzel yaa :)

  YanıtlaSil
 2. Not aldım, konusu çok güzelmiş. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet tarihi film olarak gerçekleşten güzel.

   Sil
Daha yeni Daha eski