Yaz Akşamlarını Keyiflendirecek 3 Film

 AwakeYıkıcı bir olay tüm elektronikleri ve insanların uyku yeteneğini yok ettiğinde, yeryüzünde kıyametler kopuyor. İnsanlar, doğal biyoritmlerinden mahrum kaldıkları için giderek daha çılgın ve vahşi hale geliyorlar, öyle ki uygarlığın çöküşü bile sadece bir zaman meselesi gibi görünüyor. Bu kaosun ortasında bir anne, iki çocuğuyla birlikte hayatta kalma mücadelesi veriyor: Sorunlu bir geçmişe sahip bir asker olan Jill (Gina Rodriguez), oğlu Noah'ı (Lucius Hoyos) ve kızı Matilda'yı (Ariana Greenblatt) korumaya çalışır. Ama çok geçmeden Matilda'nın insanlığın hayatta kalmasının anahtarı olabileceğini anlar. Çünkü, küçük kız gizemli uyku yoksunluğundan etkilenmiyor gibi görünüyor ve hala uyuyabiliyor. Ancak bu olay dikkat uyandırınca sadece iyiliksever bilimadamları değil, şeytani düşünceleri olanlar da küçük kızı ele geçirmeye çalışıyor.

The Last King of Schottland1971'de İdi Amin, iktidarı halkına geri verme vaadiyle Uganda'nın hükümet başkanı oldu. Ancak diktatör bir terör rejimi kurdu ve sekiz yıllık görev süresi boyunca sayısız insanı öldürdü. Araştırmacıların kurbanların sayısını belirlemesi hala imkansız görünüyor. Bu, Amin'e "Afrika Kasabı" lakabını kazandırdı. Forest Whitaker, İskoçya'nın Son Kralı'nda zalim diktatörü oynuyor. Ancak odak noktası, James McAvoy tarafından oynanan genç doktor Nicholas Garrigan. İskoçya'daki kaderinden kaçmak istiyor ve bu nedenle Uganda'ya geliyor. Kısa bir süre sonra, Idi Amin (Forest Whitaker), İngilizlerin desteklediği bir askeri darbeyle yeni cumhurbaşkanı olur. Tesadüfen, Nicholas bir kazada yeni taç giyen devlet başkanına yardım eder ve güvenini kazanır. Önünde sinmeyen tek kişi olan genç İskoçyalının cesur yapısından etkilenen Amin, Nicholas'ı kişisel doktoru olarak işe almaya kararlıdır. Gücün ve diktatörün ilgi çekici tavrından etkilenen Nicholas da aynı fikirdedir. İlk başta, yeni işi gerçekten dünya cenneti gibi görünüyor - büyük ev,  spor araba ve bu arada Uganda'ya da büyük bir hizmet veriyorsunuz. Ancak ilk kara bulutlar hızla belirir. Amin'e yapılan başarısız bir saldırının ardından, yavaş yavaş, dost ve düşmanın karıştığı bir paranoyaya dönüşür... Gerçekten ilginç bir film.

Transformers The Last KnightTransformers çizgi filmlerini ve çocuk dizilerini yıllarca oğullarımla izledikten sonra bir de eşimle bir transformers filmi izledik😜 Pek benlik bir konu değil ama hatır için çiğ tavuk bile yenir diyerek izledim. Hala evde figürleri duruyor atmaya kıyamıyorlar.

Transformers The Last Knight film özeti

Autobot'ların güçlü lideri Optimus Prime (orijinal ses: Peter Cullen), Dünya'dan ayrılmıştır. Dünyamızdan uzakta, anavatanı Cybertron'un yok edildiğini fark eder. Onları yeniden inşa etmek için Optimus Prime'ın, Kral Arthur'un (Liam Garrigan) günlerinde gezegenimizde gizlenmiş bir ieye ihtiyacı var. Ve acımasız gerçek şu ki: iki dünyadan sadece biri yaşayabilir - ya Cybertron ya da Dünya. İkincisini kurtarmak için alışılmadık bir ittifak oluşur: Cade Yaeger (Mark Wahlberg), dönüştürücü Bumblebee, İngiliz Lord Edmund Burton (Anthony Hopkins), tarih profesörü Vivien Wembley (Laura Haddock) ve genç Izabella (Isabella Moner) birlikte çalışırlar. Dostların düşman olduğu bir savaşta amaç kıyameti önlemektir.

Genelde bu filmlerde ölüm kalım, kıyamet, felaket, kurtarıcılar bol kullanılan konular. Siz de bir transformers severseniz tavsiye ederim:)

Bu filmler de ilginizi çekebilir:

Geronimo-Son Kızılderili Reisi

Prince of Zamunda

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. transformersı seyrettim tamamen eğlencelik :-)) last kingi yüreğim kaldırmaz diye izlememiştim

  YanıtlaSil
 2. Awake'in konusu ne kadar ilginçmiş, merak ettim :) Transformers'ı da eskiden izlediğimi hayal meyal hatırlıyorum ama bu yeni sayılacak bir yapımmış. Hiç duymamıştım çıktığını :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hepsine yetişemiyoruz o kadar çok film var ki...

   Sil
 3. The Last King of Schottland'ı izlemek isterim. Teşekkürler Deryacığım :))

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski