Prince Of Zamunda - Film Tavsiyesi

 Prince of Zamunda-Zamunda Prensi, Eddie Murphy'nin oynadığı ve yönettiği bir komedi. Müstakbel gelininin izini sürmek için Queens'e gider ve burada birbirinden komik maceralar yaşar. Zamunda Prensi Filminin Özeti (Biraz spoiler içerir👀)

Zamunda prensi Akeem (Eddie Murphy), Afrika'da kurgusal bir krallıkta yaşıyor ve bir sorunu var. Babası onun evlenmesini istiyor ama seçtiği gelin adayları Akeem'i memnun etmiyor. Tahtın gelecekteki varisi tek bir çözüm görüyor: Sırdaşı Semmi (Arsenio Hall) ile birlikte müstakbel eşini bulmak için Queens, New York'a gizlice seyahat ediyor. Parasız ve asil olmayan biri gibi davranan Akeem, harap bir pansiyonda ikamet ediyor, fakir bir öğrenci olarak bir gelin aramaya gidiyor ve Semmi'yi yaptıklarıyla çileden çıkarıyor. 

Bir kasaba toplantısında gözüne çekici bir kadın çarptığında, onu kazanmak için her şeyi yapar. Ancak bu zordur, çünkü seçtiği kişi yakışıklı ve zengin Darryl (Eriq La Salle) ile ilişki içindedir. Ve sonra Akeem'in ailesi de New York'a doğru yola çıkarlar...


Zamunda Prensi hakkında arka plan ve bilgi

Michael Jackson'ın Thriller adlı müzik videosunun yönetmeni olarak da bilinen John Landis, yalnızca The Prince of Zamunda filmini yönetmekle kalmadı, aynı zamanda Beverly Hills Cop III için de ikinci kez kolları sıvadı. Film 39 milyon dolarlık bir bütçeyle, 300 milyon dolar civarında hasılat elde ederek Paramount'un 1988'de en çok hasılat yapan komedisi oldu.


Film, 1989 Akademi Ödülleri'nde En İyi Kostüm Tasarımı ve En İyi Makyaj dallarında aday gösterildi. Adaylığın nedeni, Eddie Murphy ve Arsenio Hall'un da oynadığı yardımcı rollerdi. Akeem'e ek olarak, Eddie Murphy ayrıca şarkıcı Randy Watson, kuaför Clarence ve Saul ve Sanyu'yu canlandırdı. Arsenio Hall diğer üç rolü üstlendi: kuaförden Morris, barda bir travesti ve belediye binası toplantısında bakan. Bu, ayrıntılı bir kostüm ve makyaj tasarımı gerektiriyordu.

Yaz günlerinde bunaltıcı film istemem güleyim eğleneyim diyorsanız, Prince of Zamunda tam size göre. Eski bir film 2-3 kez izlemişimdir sanırım:)

Bu filmer de ilginizi çekebilir:

Lion

Aquaman

Zodiac

10 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Konusu keyifli görünüyor. Eddie Murphy filmlerinin genel bir standardı var zaten. Zodiac da izlemeyi düşündüğüm bir film. Selamlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilinen bir Eddie Murphy filmi vakit geçirmelik. Zodiac iyi bir film tavsiye ederim ☺️

   Sil
 2. ha haa izleyim eğleneyim pekiii :)

  YanıtlaSil
 3. Yaz günlerinde tam olarak güleyim, eğleneyim, beni bunaltmasın dediğim filmleri seçiyorum. Bu film benlikmiş. Öneri için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. Güzele benziyor. Bulup izleyeyim bunu.

  YanıtlaSil
 5. Hayret izlememişim bu filmi. Eddie Murphy ile pek yıldızım barışmadıydı ondan herhalde. Bakayım.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski