Yenilikçi Ve İyi Para Kazandıracak 3 İş Kolu


 Yeni yaşam koşulları beraberinde kolaylıklar sağlasa da zorlukları da var. Bu zorluklar arasında ekonomik koşullar en zorlandıklarımızdan biri olabiliyor. İnsanlar da gittikçe daha fazla para kazandıran işlere yönelmek zorunda kalıyor. Tabii ki her iş çok para kazandırmıyor ancak günümüzde normal işlere göre daha çok para kazandıran ve kolaylık seviyesi de değişiklik gösteren onlarca yapılabilecek işler bulunmaktadır.

 

Yenilikçi yapılabilecek işler başta yapılırken zorlanılsa da ileriye dönük yatırımlı olduğundan dolayı önümüzdeki yıllarda daha da fazla getiri sağlayacaktır. Ancak her işte başarılı olunmayacağını da belirtmekte fayda var. Eğer siz de para kazanabileceğiniz işleri öğrenmek isterseniz yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

 

1. Ortak Ofisler 

Son zamanlarda birçok yeni meslek ortaya çıktı ve küçüklü büyüklü işletmeler de artık ofis ihtiyacı duyuyor. Ne yazık ki ofis fiyatları, giderleri vesaire derken bu işletmeler ofisi yürütmekten çekiniyor ve kendilerine bir ofis kurmaktansa hazır olarak kiraya verilen veya satılan ofislere taşınarak işlerini buradan yürütmek isteyebiliyorlar. Bu kiralanan yerlerin tam ofis ortamına uygun olması, diğer ofislerdeki kişilerin de yatırımcı veya girişimci oluşu, giderlerin normale göre daha az olması gibi konular da ofis açacak kişileri bu yerlere çekebiliyor. Sizin de apartman gibi uygun bir yeriniz varsa bu yeri ortak ofise çevirerek kendinize yeni bir gelir kapısı yaratabilirsiniz.

 

2. Hayata Yönelik Projeler 

Bazı projeler vardır ki oluşturdukları platformlarda kendilerinin içerik üretmesine gerek yoktur. Bu platformlara en iyilerden biri olarak Uber’i örnek verebiliriz. Bildiğiniz üzere Uber’in kendine ait aracı yoktur ve yalnızca kaydolan şoförlerden pay alarak sermayeyi döndürürler. Yani siz de böyle hayatı kolaylaştıracak aynı zaman da yalnızca ofis içerisinden yürütülebilecek bir projeyi hayata geçirebilirseniz, hem yeniliğe ayak uydurmuş hem de gelirinizi sağlamış olursunuz.

 

3. Araba Şarj İstasyonları 

Şu anda da gün geçtikçe artan ve ileride neredeyse tamamının elektrikli olması beklenen arabalara en büyük yatırımlardan biri araba şarj istasyonu sahibi olmak. Artık araba üreticileri dizel üretimi yavaştan durdurarak benzin, hibrit ve elektrikli araç üretmeye başladılar. Bu gelişmelere bağlı olarak hayatımızda da yenilikler olacak ve buna ayak uydurmak zorunda kalacağız. Çevreye ve doğaya da daha yararlı olan elektrikli araçlar günlük yaşamda büyük bir parçamız olacak. Geleceğin benzinliği olarak adlandırabileceğimiz bu istasyonlar ülkemizde her yerde olmasa bile 10 yıl içinde sayısının bir hayli artması bekleniyor.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Boş Zamanınızı Paraya Çevirmenin 5 Yolu

Çevrimiçi Çalışarak Para Kazanmak

İlerleyen Yıllarda Tarihe Karışacak 7 Meslek

 

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Elektrikli arabalar o kadar pahalı ki araba alma umudumu kırıyor ama popüler olacağından eminim, kaleminize sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet hem pahalı hem de uzun yola uygun değil.

   Sil
 2. alentrikli araba türkiyede görmedim daha :)

  YanıtlaSil
 3. Biz de kliniği kullandığımızda oda kirası veriyoruz.Böylece aslında herkes kazanmış oluyor,biz de ofis açma derdinden kurtulmuş oluyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O bana da çok olumlu göründü. Hem alandan hem paradan tasarruf. Özellikle de çok fazla yer ihtiyacı yoksa.

   Sil
Daha yeni Daha eski