Mayıs Ayı Nasıl Geçti?

 

mayis-nasil-gecti

Haziran'ın beşinci günü geldi, ancak ben geleneksel Mayıs yazımı yeni yazabiliyorum. Corona günlükleri yazılarından sonra aylık yazılara uyum sağlamakta biraz zorlanıyorum. Biraz da okulun son ayına girdiğimiz içindi yoğunluğum.Mayıs ayı çocukların tüm derslerden son sınavları vardı. Haziran ortasına kadar da sınavlar ve testler sürecek. Normalde burada her ünite bitişinde bir ara test, her yarı yılda da ders başına iki sınav oluyor. Karya ve Ada'ya destek olmam gerekti. Ada kendi çalışıyor ama İtalyanca kelime çalışırken biraz destek iyi oluyor. Karya ise çok çalışkan ve hırslı olduğu için (kime çekmiş bilmem ki👀) yoğun bir çalışma dönemi geçirdik.Karya ve Ada'nın piyano konseri vardı. Çok güzel geçti. Okul oldukça pahalı ama çocuklara da bir şeyler verebilmek gerekli. İkisinin de piyano ve müziğe meraklo olması yüzünden biz de bunu seçtik. Ada konserde Mozart'tan Türk Marşı'nı çaldı. Karya da Beethowen'den Romance çaldı.
Tabii tüm bunlara bahçe sezonunun açılması, ev işleri ve benim kendi işlerim eklenince sadece uykuda birkaç saat dinlenme şansım oldu😴. Eminim birçok anne de benimle aynı durumdadır. Çalışsa da çalışmasa da bu işler anneye kalıyor. 

Neyse buna da şükür diyelim, dünyadaki karışıklıklara bakınca günlük yorgunluklar önemsiz kalıyor ve insan daha kolay başa çıkmayı öğreniyor. Bahçemizin en güzel zamanları. Maalesef yağmur çok sık yağdığı için açan çiçeklerin tadına doyamadan dökülüyor ama neyse ki yenileri açıyor. Sizlerle de çekebildiğim resimleri paylaşmak istedim. Eşim bir ay uğraşıp bize mini bir teras yaptı onu da doğru dürüst fotograflayıp önümüzdeki yazıya eklemeye çalışırım. Aslında bahçede oturma yerimiz çok ama akşamüstleri özellikle çok keyifli olan ve geç saate kadar güneş alan bir bölümün biraz restore edilmesi gerekiyordu:)Tüm bu işlerin dışında bol bol kitap okudum. Ne zaman okumaya vakit buldun derseniz, ne kadar yorgun olursam olayım akşam okumadan yatamıyorum. Sabah da herkesten önce uyandığım için ilk sabah kahvemi içerken biraz okuyorum. Bir de online kütüphaneden olunca telefon hep elimizin altında. Sanırım o şekilde daha çabuk okunuyor:) Patricia Cornwell'in uzun bir serisini okuyorum. Bitirebilirsem yaz romanlarına başlayacağım artık. 

Bizde durumla böyle dostlarım. Hayatın her anına şükreder hale geldik. Belki de dünyadaki kötülükler herşeyin değerini daha iyi anlayabilmemiz için oluyor ama olmasa daha iyi olmaz mı? 

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Neler Oluyor Hayatta? İlk Üç Ay Nasıl Geçti?

Oğlumun Şarkısı Spotify ve Diğer Kanallarda

14 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Ne güzel çalmışlar tebrik ederim. :))
  Bitkiler, çiçekler harika görünüyor. Ne zaman çiçek alsam öldüğü için artık almıyorum. :/

  YanıtlaSil
 2. Dolu dolu bir Mayıs ayı geçirmişsin Deryacığım. Daha iyisi Haziran'ın başına diyelm :)) Videoları açıp dinledim. Ne kadar da gurur verici. Çiçekler de çocuklar da özen gösterince katmer katmer açıyorlar. Aydınlık bir gelecek diliyorum evlatlara. Sevgi ve selamlarımla :))

  YanıtlaSil
 3. Benim güller kısa sürdü maselef. Ani bir sıcak bastırdı. Şebeke suyuyla da bir yere kadar oluyor. Malum buralarda sürekli zam artık. Çocukların evet son sınavları. Yıl bitiyo ya bizde tatil kısa olacak. Deniz ağustosta dersaneye başlayacak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim açti ama çok sıcağı da sevmiyorlar ☹️

   Sil
 4. aile ev hali güzel geçmiş :)

  YanıtlaSil
 5. Zamanı çok verimli kullandığın için her şeye yetişebiliyorsun diye düşünüyorum.Çocukların piyano çalması da çok hoşuma gitti :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O konuda iyiyim sanırım çok planlıyımdır sürprizleri sevmem 🙂

   Sil
 6. Mayıs ayı etrafımdaki herkes için çok garip bir şekilde aşırı yoğun geçmiş 🙈Haziran’da umuyorum nefes alırız diyeceğim Derya Abla ama Haziran’ın 12 sinde bildiriyorum,
  bir değişiklik yine yok.🥲😂❤️

  YanıtlaSil
 7. Bahçede uzun vakit geçirmeli yaz günleri başlasın o zaman :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski