Ekim Ayı Nasıl Geçti

 


Herkese merhaba. Aslında hep bloga bir şeyler yazdığım için aşağı yukarı ne faaliyetler yaptığımı tüm okuyanlar biliyor 😅 ama okumak, izlemek dışında da hayatta bir sürü şey yaşanıyor bir ay içinde. 

Ekim ayında artık okullarda normal ders düzeni başladığı için hem çocukların dersleri hem de ders dışındaki faaliyetleri ile bir hafta çabucak doluyor. Ada mopet ehliyeti aldı artık okula onunla gidip geliyor. Avusturya'da 15 yaşında alınabiliyor.  

Karya ise hem abisiyle piyano derslerine, hem dans dersine, hem tiyatroya gidiyor; bir de Almanca' da üstün seviye sınıfına seçildi oraya gidiyor. Bir yazı yarışmasına katıldılar o grupla bakalım sonuç ne olacak:) Abileri aktifti ama Karya her yere gitmek istiyor tabii peşinden koşturması da bize kalıyor. Neyse ki hepsi yakın yerlerde.

Ege de yeni beste hazırlıklarında :) Bu arada paylaştığım videoya destek veren, spotify' den indiren ve paylaşan arkadaşlara tekrar teşekkür ederim. Henüz dinlemediyseniz ana sayfamdan dinleyebilirsiniz.Bunların dışında tabii kendi işlerim var çeviri ve yazı işleri oldukça fazla zamanımı alıyor ama çok mutluyum. İnsanın sevdiği işle uğraşması kadar güzel bir şey olamaz. Boş zamanın kalıyor mu derseniz maalesef kalmıyor. Bir günüm genelde 6-23 gibi uyanık olduğum saatler; günde 5-6 saat yazı yazıyorum, birkaç saat ev işleri, yemek, bahçe ile uğraşıyorum, birkaç saat Karya' nın dersleri veya oraya buraya götürmek akşam da biraz kitap okuyup yatıyorum. 

Maalesef korona vakalarımız yine çok arttı. En son baktığımda günlük 10bine yaklaşmıştık. Yoğun bakım yatakları da epeyce dolu. Aşı olmak istemeyenler yüzünden bir türlü normal bir seviyeye inemiyoruz. Aşı karşıtı tüm komşularımız korona oldu ve yoğun bakıma yattı. Tabii biliyorum aşılılar da hastalanabilir ama acaba herkes korunmuş olsa ilerleme durur mu diye düşünmeden de edemiyor insan.Hükümet en son çare olarak hastanelerdeki yoğun bakım doluluğu ve günlük artışa göre uygulama planları hazırladı. Bazı yerlere girmek için aşılı veya iyileşmiş olup bağışıklık kazanma şartı aranacak. Bazı işyerlerine ise bunun yanı sıra haftada birkaç kez test yaptırma şartı geldi. Okullarda zaten haftada 3 test yapılıyor. Hem burundan hem gargara testi. 

Son çare de artık aşı olmayanlar için kapanma uygulanacak, aşılılar normal hayata devam ederken aşısızlar evde kalacak. Umarım işe yarar. Artık kaçıncı yıla girdik ben de şaşırdım. Kapanmalardan dolayı bir sürü işsiz insan ekonomik problemlerle uğraşıyor. Olabildiğince açık havada zaman geçirerek, kalabalıklardan ve kapalı yerlerden zorunlu olmadıkça kaçınarak korunmaya çalışıyoruz. Ama bu kış özellikle okullarda çok vaka görüldü ne kadar korunabiliriz bilmem.


Az daha unutuyordum. Tabii bir de Halloween maceramız var:) Her yıl çocuklara evde parti yapıyorum biliyorsunuz. Bu yıl artık Ada istemeyince Karya'nın bir arkadaşını davet ettim ve partimiz başarılı ve eğlenceli bir şekilde gerçekleşti:)

Benden haberler bu kadar dostlarım. Sizde ne var ne yok? Yorumlarda buluşalım, kalın sağlıcakla:)

Bu konulara da göz atmak istemez misiniz?

Evde Çalışmanın Dezavantajlı Yönleri ve Bunları Olumluya Çevirmek

Mutlu Bir Duyuru

Boş Zamanınızı Paraya Çevirmenin 5 Yolu

Çevrimiçi Çalışarak Para Kazanmak

23 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Dolu dolu geçmiş:)
  Umarım yazı yarışmasından iyi sonuç alırlar...
  Korona vakaları buralarda da çok arttı maalesef.
  Sevgiler canım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de umuyorum canım pek hevesle yazdı. Karya hikaye uydurmakta çok iyi:)

   Sil
 2. Ailecek çok yoğunmuşsunuz. Kolaylıklar dilerim. Benim için pek değişen bir şey yoktu bu ay. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler:) Her ay, her gün birbirinden farklı olabiliyor. Kalabalık ailelerde yoğunluk yaşanıyor doğal olarak:)

   Sil
 3. Çocukların peşinden koşarken ikinci çocukluğumuzu, ikinci baharimizi yaşıyoruz. Bu tür uğraşlar jenerasyonlar arasındaki mesafeleri de ortadan kaldırıyor. Yorgunluk oluyor ama bir kazan kazan durumu da var ortada. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki onlarla öğreniyor gelişiyoruz bizler de. Çocuklar hayatımıza çok şey katıyor. Dengeyi bulmak en önemlisi sanırım. Yani ne anne babalıkta kendini kaybedip, ne de sadece kendi ihtiyaçlarına dalıp anne babalığı ihmal etmek. Herşey dengede olmalı.

   Sil
 4. Ekim ayım karmarakarışık duygularla doluydu. Geçti mi bilmiyorum. Evde okul çağlarında çocukların olması yaşama oldukça fazla neşe ve hareket getiriyor bu kesin. Hepsine başarılar. Korona burada da çok çok fazla sayıda ama hayat normal seyrinde pek kimsenin sakındığı yok. Devlet dahil . Kurallar sayfalarda yazılı pratikte yok. Her zaman ki memlekete hali.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sürekli değişiyor pandemi durumları bizde de sayılar arttı ama seyir hafif geçiyor.

   Sil
 5. Enerjinle yine şahane günler geçirmişsin, dolu dolu ♥

  Aşıyla ilgili ben de aynı şeyi düşünüyorum Madem olmak istemiyorlar, saygı duyalım ama onlara bir kapanma uygulansın. Ve kontrol edilsin mutlaka kapanma sırasında. Burada da ciddi birşekilde arttı maalesef :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizde aşı zorunlu oldu para cezası var olmayanlara.

   Sil
 6. Okulların açılması eve taze bir nefes getiriyor sanki, tabi havaların serinlemesi de. Sizde değildir belki ama yazın burası bildiğin üzere pelteleştiriyor insanı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim yaz serin geçti çok da yağmur vardı 😞

   Sil
 7. Bizim için de yoğun bir ay oldu. Ada'nın İstanbul'a gidişi, yerleşme sıkıntısı, ev arama telaşı (uzaktan daha bir zor) Bulduk evi gidip badana, yerleştirme derken zaman geçiverdi.

  YanıtlaSil
 8. korona dışında ne güzel hayat, yoğunlukla birlikte :)

  YanıtlaSil
 9. kitap çıkaran blogcular 1 ve 2 yazılarım kalıcı yaa, arkadaşlar baksın diye, ben de alıp okumayı unutmayım diye :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen iyi takip ediyorsun deep ben yetişemiyorum herkese 😃

   Sil
 10. Partiye özel kostümler giymediniz mi :)

  YanıtlaSil
 11. Deryacığııımmm enerjine hayranım🧿🧿🧿. Zamanını çok güzel yönetiyorsun👍👏👏. Tatlı telaşların, yazma aşkın sağlıkla sürüp gitsin ve harika sonuçlarıyla sana yine enerji, moral, motivasyon olarak geri dönsün inşallah. Sevgilerimle😍❤️🤚

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah nasıl yönetiyorum o zamanı sen bana sor 😃

   Sil
 12. Ege'nin başarısı ile gurur duyduk

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski