Yazarken Türkçe'yi Doğru Kullanalım

turkce-dilbilgisi


Herkese merhaba. Zaman zaman sevdiğim uygulamalardan bahsediyorum biliyorsunuz. Günlük hayatımızı veya işimizi kolaylaştıran uygulamaları seviyorum. Bugün bahsedeceğim ise, Türkçe yazılarımızı kontrol edebileceğimiz pratik bir uygulama. Farkında olmadan ufak tefek hataları herkes yapabilir. İnsanız, dikkatimizden kaçıyor. Ancak sürekli Türkçeyi hatalı kullanan, dil bilgisi ve harf hatalarına özen göstermeyen yazılar görünce üzülüyorum. Bu tür yazıları okumak da eziyet haline geliyor. En azından yazımızı yayına vermeden kendimiz bir okusak hata payı azalabilir. Bir de kendimizi kontrol edebileceğimiz bir program varsa, daha da iyi bir sonuç elde ederiz. https://turkceyaz.com/ web sayfasına yazdığınız yazıyı kopyala-yapıştır yapıyorsunuz, birkaç saniye içinde yazı içindeki imla ve dil bilgisi hatalarını size gösteriyor. Yazı içinde yabancı kelime varsa bunu algılamayabiliyor o yüzden hataları düzenlemeden bu detaya dikkat etmenizi öneririm. Bu şekilde hem yazılarımızı kontrolden geçirip, düzgün bir şekilde okura ulaştırmış oluruz hem de biz hatalı yazılarla zor durumda kalmayız. Yaşadığımız her gün, kendimizi geliştirme fırsatımızın olduğu yeni bir gündür...

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Clubhouse Hakkında Tüm Bilgiler

Google'sız Bir İnternet Ağı Mümkün Mü?

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. aaa süpermiş bu uygulama harika bilgi için teşekkür ederiz ben de çok dikkat etmeye çalışsam da hatalarım olabiliyor tabii ki sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim tabii insanız gözle kontrolden kaçabiliyor:)

   Sil
 2. Güzel bir uygulamaymış teşekkürler. :) Telefondan yazarken genelde şapkalı harfler sorun oluyor.

  YanıtlaSil
 3. Merhabalar.
  Yazılarımızda dilimizi doğru kullanma gayretinizi takdir ediyorum. Paylaşıma hazırladığımız yazılarımızı kontrol eden böyle yararlı bir proğram linkini bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

  Bu proğramı mutlaka kullanacağım ve hazırladığım yazılarda ne kadar hata yaptığımı görebileceğim. Tekrar teşekkür ederim. Sağolun.
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski