Pretty Little Liars - Dizi Tavsiyesi


 

Bu yıl film ve dizi izleme oranım yok denecek kadar az. Ancak geçtiğimiz yılın sonlarında epeyce bir şeyler izlemişiz. Unutmayayım diye kaydetmiştim sırayla yazıyorum zaman buldukça:) Bugün yazacağım dizi aslında gençlik dizisi diye geçiyor ama bana kalırsa 16 yaş sonrası bir dizi. Ben keyifle izledim. Gerilim, cinayet, heyecan, aşk, nefret ne ararsanız var. 2010-2017 arası 7 sezon sürmüş oldukça uzun. 

Pretty Little Liars Dizi Konusu

Beş lise öğrencisi genç kız Spencer Hastings (Troian Bellisario), Hanna Marin (Ashley Benson), Aria Montgomery (Lucy Hale), Emily Fields (Shay Mitchell) ve Alison DiLaurentis (Sasha Pieterse) okulda en yakın arkadaşlardır. Alison aralarında başı çeker ve grubun yöneticisi konumundadır. Ancak bir gecede ortak bir partide, Alison aniden iz bırakmadan ortadan kaybolur ve sorunlu arkadaşlarını geride bırakır. Bu trajik olaydan sonra kalan dört kızın yolları bir süreliğine ayrılır.
 
 
Bir yıl sonra Aria, ailesiyle birlikte Avrupa gezisinden memleketi Rosewood'a döner ve Alison'ın ortadan kaybolmasının hala her şeyi gölgede bıraktığını görür. Hannah, yokluğunda tam bir değişim yaşamıştır, eski dostluklardan geriye pek bir şey kalmamıştır. Yavaş yavaş, her biri, yalnızca Alison'ın bildiği şeyler hakkında A imzalı mesajlar alır. İlk başta konunun bir şaka olduğunu düşünürler, ancak Alison'ın cesedi bulunduğunda, mesele onlar için giderek daha kötü hale gelir, özellikle de bir grup olarak hala karanlık bir sır sakladıkları düşünülmektedir. 

Gizemli A kimdir? 

 

7 sezon boyunca tahmin edersiniz ki olayların ardı arkası kesilmiyor. Kahramanlarımız hayati tehlikeler atlatıyorlar, aşık oluyorlar, ayrılıyorlar ama ortak olan noktaları A'nın kimliğini ortaya çıkarmaya çalışıyorlar. Sezonlar ilerledikçe birden fazla A ortaya çıkıyor ve bir sürü sürpriz daha dizi kahramanlarını bekliyor.

Bence Pretty Little Liars, keyifli bir seyirlik. Dizide birbirinden güzel kıyafetlerle top modeller gibi giyinen kızlar görsel şölen sunuyor. Hareket hiç bitmiyor, temposu yüksek. Özellikle geçen kış stresli bir dönemimde izledim gerçekten kafamı dağıtmama yardımcı oldu. 

Bu diziler de ilginizi çekebilir:

Utopia

Sense 8 

Orphan Black 

Biohackers

8 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Izlemedigim hâlde tanıdık geldi konu

  YanıtlaSil
 2. Tam kapanma geldi ve dizi sezonu benim için açıldı:-) Teşekkürler öneri için.

  YanıtlaSil
 3. O kadar dizi izleyemiyorum ki, neden acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok az izliyorum bu ara ama severim aslında.

   Sil
 4. Yıllar önce kitaplarından okumuştum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitapları artık okumama gerek kalmadı:)

   Sil
Daha yeni Daha eski