Utopia - Dizi Tavsiyesi

 


Amazon Utopia dizisi, internet üzerinden birbirleriyle tanışan ve bir anda gizli bir örgütün odak noktası haline gelen  bir grup genci anlatıyor. Ütopya, Dennis Kelly'nin aynı adlı İngiliz dizisine dayanmaktadır ve Gone Girl yazarı Gillian Flynn tarafından Amazon'a uyarlanmıştır.

Ütopya hakkında bilgiler

Çizgi roman Dystopia'nın  sayısız hayranı vardır. Esrarengiz devam filmi Utopia'nın sırrı, birbirlerini İnternet üzerinden tanıyan bir grup sadık Dystopia hayranını bir araya getiriyor. Birlikte biyolojik silahlar yapan bir bilim adamının hikayesini speküle ediyor ve analiz ediyorlar.

Ütopya sayfalarında, dünyayı kurtarabilecek veya yok edebilecek ve tehlikeli bir komploya işaret edebilecek çok sayıda gizli ipucu keşfediyorlar. Çizgi roman gerçekten insanlığı kurtarmanın anahtarı mı yoksa sadece kurgu mu?

Taraftar grubunun, gizli ve hain bir organizasyon tarafından aniden hedef alındığı anda bunun için endişelenecek fazla zamanı yoktur. Yakında kimsenin diğerine güvenemeyeceği ve ütopyaya sahip olmanın kanlı kurbanlar talep ettiği büyük bir komplonun parçası olurlar.
Ütopya hakkında perde arkası bilgileri

Amazon dizisi, İngiliz gerilim dizisi Utopia'nın ABD uyarlamasıdır. 2013 tarihinde, orijinal dizinin yayınlanmasından sonra, yazar Gillian Flynn, diziyi kendisi uyarlamayı ve  Amerika'ya taşımayı planladı. Proje yıllarca sürdü ve başlangıçta HBO'da David Fincher tarafından yayına girmesi gerekiyordu.

Son olarak, akış hizmeti Amazon Prime Video projeyi güvence altına aldı ve Nisan 2018'de 9 bölümlü bir ilk sezon sipariş etti. Ancak ilk sezon yalnızca 8 bölümden oluşuyor. Utopia 1. Sezonunun çekimleri 2019'da Chicago ve çevresinde gerçekleşti ve 17 Ekim 2019'da sona erdi.

Utopia dizisinin devamının çekilip çekilmeyeceği bilinmiyor ama gerçekten dizi severleri en sinir edebilecek bir noktada bitti. Biz severek izledik ve devamının olmaması da hayal kırıklığı oldu. Umarım çekilir. 

Bunlar da ilginizi çekebilir:


6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Ütopya ismini görünce aklıma ilk Thomas More'un kitabı geldi 😂😂 diziyi de izlemeye çalışacağım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın aslında. Tekrar okumalı o kitabı da :)

   Sil
 2. Amazon kullanıcısı değilim ama dizi benlikmiş, neyse artık başka platformlara gelirse bakılabilir :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İngiltere yapımı olan hangi platformdaydı bilmiyorum. Ama bu gerçekten ilginç bir diziydi. Belki internette bulunabilir.

   Sil
 3. Merak ettim, Amozon iyi diziler çıkarıyor The Boys'u tavsiye ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Konusu sevdiğim bir konuysa izlemeye çalışırım:)

   Sil
Daha yeni Daha eski