Sense 8 - Farklı Bir Netflix Dizisi

Sense 8 - Farklı Bir Netflix Dizisi


Herkese merhaba. Netflix' in 2 sezonluk Sense8 dizisinden bahsetmek istiyorum bugün. Yapımcıları Matrix ve Babylon5 filmleri ile aynı. Çok geniş kitlelere ve 18 yaş altına hitap etmediğini düşünüyorum dizinin. Biraz fazlaca cinsellik ve şiddet içeriyor. Bu, insanların, özellikle de farklı cinsel tercihleri olanların karşılaştığı hoşgörüsüzlük konusunu vurgulamak için yapılmış ama bazı sahnelerde ölçü kaçmış. Tabii bu benim kişisel fikrim. Ancak yine de esrarengiz konuları sevenler için keyifli bir izlemelik olabilir. Ben genel hatlarıyla tema fikrini sevdim. Farklı bir konu. 

Sense 8 - Farklı Bir Netflix Dizisi


Sense8 Konu Özeti:

Dünyanın farklı ülkelerinden 8 kişi, birbirlerine telepati ile bağlantı içindedirler. 8 kişinin ortak yanı, bir kadın, bir doktor ve başka biri ile daha telepatik iletişime girebilmeleridir. Hem de öyle böyle güçler değil, bu sayede birbirlerinin başına kötü bir şey gelince karşılıklı yardımlaşacak kadar güçlü yetenekler. Ancak tam olarak başlarına neler geldiğini anlayamayan bu garip grup hem kafalarındaki sorulara yanıt bulmaya, hem de hayatlarını tehdit eden insanlardan kaçmaya çalışırlar. Bu arada yalnız olmadıklarını ve başkalarının da bu telepatik güçlere sahip olduğunu farkederler.
Dizinin çekim kalitesi, sahneler ve müziği çok beğendiğimi vurgulamalıyım. Bir iki oyuncu hariç diğerlerini ilk kez izledim ve oldukça başarılı buldum. İzledikçe karakterlerin başına neler gelecek diye merak uyandırdı. 
Sense8 dizisinin büyük sürprizi Daryl Hannah. İki sezon çekilen dizinin devamı olup olmayacağını bilmiyorum ama kararında bitmiş gibi geldi bana. Başka izleyenler varsa fikirlerini merak ediyorum :)

Bunlar da ilginizi çekebilir:

16 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Neredeyse hiç dizi izleyemiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evde olup gece çalışınca uykum gelmesin diye açıyorum bir yandan izliyorum :)

   Sil
 2. Bakmadım Deryacığım, Netflix'te aile, çocuk hariç dizilerde cinsellik çok ve beni de rahatsız ediyor. House of Cards öyleydi, Narcos keza.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. House of Cards ı ben izlemedim. Bu ara bu tarz konular çok gündemde :)

   Sil
 3. bikaç yıl önce izledim ne güzeldiiii :)

  YanıtlaSil
 4. İzlemedim Deryacığım, ben de Handan gibiyim epeydir. Öpüyorum seni :))

  YanıtlaSil
 5. netflix cinselliğin dozunu kaçırmaya bayılıyor. güzelim dizilerin içine ediorlar bence. sürükleyiciliği de azaltıyor. konusu güzel ama bu dizide cinselliğin aşırıya kaçtığını çok duydum o yüzden izlemeye başlamadım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de ölçüyü kaçırıyorlar. Filmin de bir esrarengizliği kalmalı herşeyi açıkça görmesek de olur.

   Sil
 6. Bu dizi ne zamandır aklımda ama bir türlü sıra gelmiyor :/

  YanıtlaSil
 7. Adını çok duyduğum ama izlemediğim bir dizi.Uygun zamanda bakayım diyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlginç bir konu aslında ben beğendim tek sevmediğim cinselliği aşırıya kaçırması.

   Sil
 8. Beğenerek hatta çok severek izledim. Dizideki sınır tanımama ve her kesime mesaj verme gayretinin cinselliğin dozunu kaçırdığını düşünüyorum. Ama dünyanın her yerindeki sorunları tek bir dizide toplamakta büyük başarı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet çok kapsamlı ele almış dünyadaki sorunları. Gerçekten ilginç ve özgün bir konu.

   Sil
Daha yeni Daha eski