Corona Günlüklerim - Aşıya 5 Kala

 


Uzun zamandır korona günlüğü yazmamışım. Biraz bu korona işinden gına geldi de ondan olabilir:) Upuzuuuun bir süredir evdeyiz. Okullar da kapalıydı neyse son bir sömestr haftamız kaldı, 15 Şubat'ta açılacakmış. İlkokullar normal, diğer okullar vardiyalı gruplar halinde gidecek. Okullarda sürekli test yapılacak. Çocuklar isyanlarda tabii. Ada'yı istediği okula sokabilecek miyiz diye hop oturup hop kalkıyoruz. Ege için de ne uğraştığımı ve sokana kadar canımızın çıktığı okula 2 yıl gidip sonra vageçtiğini aklıma getirip sakin olmaya çalışıyorum. 

Ders yapmaktan oldukça bunalmıştık bir hafta dinlenmeye çalışacağız okul açılana kadar.


Biz de artık hafiften depresyondayız. Olabildiğince doğada zaman geçirmeye, yürüyüş yapmaya çalışıyoruz ama bu sürekli değişen durumlar, etrafımızda gördüğümüz kapanan işyerleri ve ekonomik bunalım bizi de bunalttı haliyle. 


Bahçe zamanı gelse de kafam dağılsa diye bekliyorum. Kış manzaraları güzel ama çiçeklerimi özledim:) Neyse ki yazılar ve kitaplarım var. Bu dönemde hiç olmadığım kadar üretken oldum, koronanın bir faydası bu oldu bana. Tabii bol bol da okudum. Arada dizi ve film izlesek de fazla sabırla izleyemiyorum. 


Aşı randevusu için başvurduk sıramızı bekliyoruz. Bakalım artık ne zaman gelir. Tabii bir yandan da hem ülkedeki zenginlerin hem de nasıl girebildilerse yurtdışından gelenlerin yaptıkları kayak tatilleri de skandal oldu. İnsanlar bu kadar yaşamları kısıtlanıp işini gücünü kaybederken gerçekten yapılabilecek en son şeydi. 

Buradaki günlük gelişmelerin haricinde Türkiye'de yaşananları da kaygıyla takip ediyoruz. Umarım herşey yoluna girer.

Diğer corona yazılarını buradan okuyabilirsiniz.

16 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Sanırım herkes aynı durumda bu dönemde..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok doğru herkes farklı farklı zorluklar yaşıyor.

   Sil
 2. Merhabalar.
  Korona virüsü, kolay kolay bizi bırakmayacağa benziyor. Bu virüs de grip gibi arşivimize girecek ve hiç çıkmayacak. Daha önceleri grip olanlar için ne diyorduk: "Grip deyip gelip geçmeyin, Allah göstermesin, grip bile insanı öldürebiliyormuş." Bu gripten kurtulabildik mi? Hayır. İşte Korona da ikinci gribimiz olmaya aday herhalde.

  İnşAllah daha fazla zarar görmeden bu Korona belasından da sağ salim kurtuluruz. Dualarımız bu meyandadır.
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herhalde kalıcı olacak Recep bey. Uzmanların görüşü de koronanın hayatımızda kalacağı ama aşı, ilaç bunları bulacaklar. İlaç sanayiine yaradı bu iş.

   Sil
 3. Umarım her şey yoluna girer gerçekten.. Korona bir an önce biter ve normal hayatlarımıza dönmeye çalışırız :)

  YanıtlaSil
 4. Benimde okul bitecek, iş bulup çalışabilecek miyiz, zaten uzun zamandır evlerdeyiz, sinir, stres, depresyon... Ekonomik özgürlüğü eline almanın rahatlığını yaşamak istiyorum bir an önce ama bakalım... Allah herkesin gönlüne göre versin hocam ne diyeyim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin inşallah siz de hedeflerinize ulaşırsınız. Gençlerin okul bitince iş bulma sorunu maalesef çok büyük bir problem. Okul açıp durmakla olmuyor istihdam olmadıktan sonra.

   Sil
 5. Derya hanım sokağa çıkma yasağı var mı sizde veya kısıtlama

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Akşam 8den sabah 6ya kadar var. İşten geç çıkanlar özel izin belgesi taşıyor yanında.

   Sil
 6. Benim anneme ve babama bile asi sırası gelmedi bana ooooooo

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bizde de daha ilk 80 üstü grup bile bitmedi.

   Sil
 7. Bizdeki durum da aynı. Yalnız bu kayak olayı bizde de sinirleri bozuyor. Kayak merkezlerinde korona olayı yok, turistelere de bulaşmıyor zaten. Okul çocuğu olan ailelere çok zor durum. Bu sene yarım yamalak bir okul durumu oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olan okul yılına oldu. Yani gerçekten anlayamıyorum. Kayak elzem bir ihtiyaç mı? Oysa ki okul, iş hayati ihtiyaçlar. Test yaparak açık tutmalıydılar.

   Sil
 8. Can ay sonunda aşı olacaktı ama diper pilotlar aşı yok diye olamamışlar, belirsiz şu an.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okumuştum pilotlar olamadı diye twitterda. Aşılar Avrupa'da da yetersiz maalesef. Pek iç açıcı değil.

   Sil
Daha yeni Daha eski