Mutlu Çiftlerin Doğru Yaptığı 6 Şey

 


Mutlu Çiftlerin Doğru Yaptığı 6 Şey

Hayattaki en büyük gerçekler genellikle en basit olanlardır. Arkadaşlarımız ve partnerlerimizle iyi ilişkiler mutluluğumuzun temelidir. Ama hepimiz iyi ilişkileri sürdürmenin her zaman kolay olmadığını biliyoruz.

Uzun süreli ilişkiler bile bir anda bitebiliyor. Bazen de farkettirmeden yavaş yavaş, gün be gün kendini tüketiyor. Peki mutlu çiftlerin sırrı nedir?


Uzun ve mutlu ilişkileri güçlendiren şey nedir?

Bana göre mutlu ilişkileri neyin birleştirdiğini gösteren birkaç işaret var. Bu işaretlerden bazıları kulağa basit geliyor. Ama bir şeyin işe yaraması için illa da çok karmaşık olması gerekmiyor.


Kendiniz olun


Partnerinizin yanındayken başka biri gibi mi davranıyorsunuz? Bunu arkadaşlarınızla yaşayabilirsiniz, ancak bir partnerle birlikte yaşadığınızda özellikle tehlikelidir. Tamamen kendiniz olmadığınız hissi. Diğerinin sizi doğru bir şekilde tanıması gerektiği ve ilgisini kaybedebileceği izlenimi. Geri çekilirseniz, diğer kişi için bir şeyler çalmanız gerektiği izlenimine kapılırsınız. Uzun vadede kimse zorlama bir şeyleri gibiymiş yaparak yaşayamaz.

Birbirleriyle mutlu olan çiftler mutludur çünkü oldukları gibi hareket ederler. Mutlular çünkü partnerlerinin onları oldukları gibi kabul ettiğini biliyorlar. Sevinci paylaşabilmek

Mutlu ilişkiler içinde olan insanlar birbirlerinin başarısı ve mutluluğuna sevinirler. Başka bir deyişle: Birbirini kıskanmazlar. Bu aynı zamanda arkadaşlıklar için de geçerlidir. Biri finansal veya profesyonel olarak başarılıysa diğeri gerçekten mutludur. Çünkü paylaşılan neşe iki katına çıkar. 

Farklılıklar iyidir

Birçok çift, diğeriyle simbiyotik olarak yaşama ihtiyacı hisseder. Özellikle bir ilişkinin başlangıcında, kendi ihtiyaçlarınız arka planda kalır, diğerine olabildiğince yakın olmak, diğeriyle olabildiğince çok şey paylaşmak istersiniz. Bu güzel. Ama uzun vadede sizi mutsuz eder. Bir ilişkide kalıcı mutluluk için çok daha önemli olan, diğerinin kendisi olmasına izin vermektir. Farklılıkları görmek ve kabul etmek için. Diğer kişinin sevdiği veya tutkulu olduğu her şeyi her zaman anlayamayabilirsiniz, ama saygı duymalısınız. Farklı hobiler olması birbirinize anlatacak değişik konular olması açısından da iyidir:) Yalnız bu konuda da dengeyi bulmak çok önemli. Ortak ve farklı yönleriniz ve ilgi alanlarınız birbirini dengelemeli; yoksa birbirinizden kopma tehlikesi de yaşanabilir.

 İlişki her şey değildir


Mutluluğun ancak ilişkilerinde bulunabileceğine inanan çiftler onu asla gerçekten bulamayacaklar. Doyurucu bir ilişki başınıza gelen en iyi şey olabilir. Ancak tek başına bir ilişki sizi mutlu etmez. İnsan olarak sadece ilişkiniz için veya sadece anne veya baba olduğunuz için var olmayı seçerseniz kendinizi köreltir ve gelişemezsiniz.Ortak hedeflerin olması


Mutlu çiftlerin ortak hedefleri vardır. Bir ortak girişim, belki bir ev, çocuklar vb. ancak birçok çift hedefleri ortak paydada buluşturur. Ortak hedeflerinizin olması ve onlara ulaşmaya çalışmak sizi daha da yakınlaştırır.


 Konuşmak


İlk bakışta, bu husus da bu kadar önemli olamayacak kadar basit görünüyor. Ancak birbirleriyle konuşan, GERÇEKTEN birbirleriyle iletişim kuran çiftler - birbirlerini dinler, fikir alışverişinde bulunur, ve birbirini anlayabilir. Birbiriyle konuşamayan ve tartışamayan çiftler günün birinde ilişki pat diye bitince şaşırmamalıdır.

Eşinizle Aynı İşyerinde Çalışmak İster Misiniz?

Yardım Ederken İnsanları Bunaltıyormuyuz?

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Hayatım boyunca hep tek başımaydım hocam... (Hüzünlü müzik...) :D

  YanıtlaSil
 2. Valla gençler için harika öneriler, doğru tavsiyeler. Eline sağlık. :) Ay bir de kızlar öyle maganda, maço tiplere aşık olmasınlar ya, maço derken benim hikayede de maço var ama o kurgu ve adam aslında karınca ezmez biri:)
  Güzel bir pazar diliyorum Deryacığım. Keyifle okudum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında işin püf noktası birbirine yaşam alanı tanımak ve malı olarak değil birey olarak görmek ☺️. Maganda insanları anneler babalar yetiştirmese ne iyi olur.

   Sil
Daha yeni Daha eski