Eşinizle Aynı İşyerinde Çalışmak İster Misiniz?


Evliliklerde yaşanan sorunların en büyük sebebi sağlıklı bir iletişim kurulamamasıdır. Eşlerin birbirini anlamaması, aralarındaki kopuk iletişim, empati yoksunluğu boşanmaya kadar giden durumlara zemin hazırlar. Çoğu eş sorunu kendisinden aramak yerine karşı tarafı suçlayınca işler daha da çözülemez hale gelir.
  
İlişkilerde tartışma yaşamak kaçınılmazdır. Yaşanan tartışmaların ardından eşler yalnız kalmalı ve sakinleşmelidir. Bu süre hem sağlıklı düşünmek için gereken zamanı sağlayacak hem de kişinin olayları kendi içinde tartmasını sağlayacaktır. Günümüzde bu süre genelde işyerinde geçirilen süredir. Eşler günboyu akşamki tartışmayı düşünerek olayın muhasebesini çıkaracak ve haksız taraf ortaya çıkacaktır. Fakat aynı işyerinde çalışan eşler için durum daha değişik olacaktır.

Eşiniz ile aynı işyerinde çalışıyorsanız, tartışmalı bir gecenin ardından onu görmek istemeyeceksinizdir. Bu da aradaki gerilimi daha da artıracaktır. Eşinizin hareketlerini daha da irdeleyecek ve çoğu hareketi gözünüze batacaktır. Bu gibi durumlarda abartılı hareketlerden, sahte kahkahalardan ve eşinizi kıskandırmaya çalışmaktan kaçınmalısınız. Yapmanız gereken tek şey doğal davranmaktır. Sinirli halinizi bir kenara bırakarak olaylara olumlu baktığınızın sinyalini vermek, karşı tarafın da duruma pozitif bakmasını sağlayacaktır.
Eğer eşiniz ile aranızda ast-üst ilişkisi varsa bunu asla kullanmamalısınız. Eğer diyalog kurmanız gerekirse bunu her zamanki gibi sakin ve olgun bir tavırla yapmalısınız. Sinirli, sert veya olağandışı davranışlar karşı tarafın da tansiyonunu artıracaktır.

Tüm bu durumlarda yapılacak en iyi davranış eşinizle bir öğle yemeği yemenizdir. Bu hem aradaki buzları eritmek için fırsat, hem de gözlerden uzak bir yemek için ideal olacaktır. Akşam yaşanan tartışmalarda ertesi gün yenen öğle yemekleri bulunmaz fırsattır. Elbette bunu eşinizle başbaşa ve sıcak bir tavır içerisinde yapmalısınız. Küçük bir özür ve gönül almanın ardından günün geri kalanı daha neşeli ve güzel geçecektir.
Sizi bilmem ama ben eşimle aynı iş yerinde çalışmak istemezdim :) Bana kalırsa eşlerin kendilerine ait özel zamanları olmalı, ayrı hobileri de olabilir. Sürekli iç içe yaşayan çiftler arasında sürtüşmeler çıkması kaçınılmaz olur. Hem de bir araya gelindiğinde paylaşacak konular olur. 

İlginizi Çekebilir: Dürüst Müyüz?


18 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. It's very difficult to work together with the husband! Thank you, Deria!

  YanıtlaSil
 2. Eşimle aynı iş yerinde çalıştık. Gerçekten de çok sıkıntılı ve o dönemde sadece çıkıyorduk. Gerçekten çok sıkıntılı bir durum. Bir de işten çıkma çıkarılma durumlarında daha duygusal oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de istemem doğrusu zor olacağını tahmin edebiliyorum

   Sil
 3. Güzel öneriler. Babaannem eşler arasındaki ilişkiyi açıklarken şunu söylemişti. "Birimiz sinirlenmiş konuşurken diğerimiz ne kadar haklı olduğunu düşünse bile yine susar, sesini çıkartmazdı." Gerçekten de bir müddet sonra konuşan sakinleşecek ve kendini sorguladıktan sonra hatalarını kendisi anlayacaktır. Etkili bir yöntem, yapabilene:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşyerinde biraz zor, evde uygulanabilir :)

   Sil
 4. Estupenda información! Que tengas una feliz noche! 💗💗💗

  YanıtlaSil
 5. Ay yok çok zor iş o yaaa

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de zor olduğunu düşünüyorum aynı iş yerinde çalışmanın :)

   Sil
 6. Biz aynı iş yerinde çalışırken tanıştık ve evlendik. Sonrasında uzun bir süre yine birlikte çalıştık . Bizim açımızdan herhangi bir sorun olmadığını belirteyim. Çalıştığınız isyeine göre de sorunların değişebileceğini düşünüyorum .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii memnun olanlar sorun yaşamayanlar da vardır. Senin bu grupta olmana sevindim :)

   Sil
 7. Eskiden sorsaydin evet derdim. Ama bugün aynı şeyi düşünmüyorum. Bazen gerçekten bazı zamanları ayrı geçirmenin daha doğru olduğuna inanıyorum. Yoksa gerçekten bir dönem sonrw monoton bir çizgide takılıp kalınıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz da özel zamanlar kalmalı bence de :)

   Sil
 8. Aman aman, yüzüm eskir istemem :D Gerçi ileride işyeri açınca onu yanıma kapıcı yapma gibi bi hayalim var ama :D

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski