Matematikte Dünya Birincimiz Elanur Ve Başarısının Sırları

resim google'dan alıntıdır


Geçtiğimiz günlerde Uluslararası Caribou Matematik yarışmasında birincilik alıp hepimizi gururlandıran Elanur Akıncı' yı ben de bir anne ve eğitmen olarak tebrik etmek istiyorum. Elanur, başarısının sırları sorulduğunda, günlük yarım saat test çözdüğünü ve zeka oyunları oynadığını söylemiş. Bunun yanı sıra da her normal çocuğun yaptığı aktiviteleri yapıyor. Çalışmadan başarı elde edilemeyeceği kesin ama onu bunaltmadıkları ve çocukluğunu yaşamasına da izin verdikleri için ben ailesini de tebrik etmek istiyorum. Umarım gelecekte de akıllı ve çalışkan çocuklarımız bizi dünyada başarılarla temsil eder.
Tabii ki Elanur tek başarı kazanan çocuğumuz değil, ama yarışmalara katılıp ülkelerini bilgi ve spor alanında üstün başarılarla temsil eden çocuklara daha fazla ve doğru şekilde sahip çıkılması tek dileğim. Onları medya maymunu yapmadan, burslar, eğitim imkanları ile desteklemek en doğrusu olur.

24 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Çok çalışmaktan ziyade istikrarlı çalışması başarısında önemli diye düşünüyorum.Yolu açık olsun miniğimizin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağlıklı çalışmak en doğrusu. Çocukların yolu açık olsun :)

   Sil
 2. Ve aynı zamanda çok kibar yetişmiş bir çocuk.
  Gereksiz ve ezber üzerine kurulmuş çocuklar yerine gündem keşke hep böyle güzel çocukları konuşsa...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi? Akıllı çocuk diye herşeyi yapabilecei inandırılarak yetişmemeliler. Hayattaki kurallara da uymayı bilmezlerse mutsuz olurlar.

   Sil
 3. Duzenli çalışan her çocuğun illa başarılı olacağına inananlardanım ben de ....olimpiyat birinciliği olmaz da istediği bölümde okumak olur, daha iyi resim yapmak olur çok iyi yabancı dil konuşmak olur. Tek sir bu bence düzenli calisma

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii mutlaka yarışmada değil okul hayatlarında da düzenli çalışmak önemli :)

   Sil
 4. Yolu açık olsun bu kızımızın...

  YanıtlaSil
 5. Sosyal medyada farkettiğim ve gururlandığım bir haberdi bu. Yolu açık olsun kızımızın. Çocukluğunu başarısı ile taçlandırmış. Sevgi, ilgi ortamının, istikrarlı bir çalışmanın ürünü olsa gerek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ailenin de rolü büyüktür ancak minik kızın azmi de başarısında rol oynamış bence :)

   Sil
 6. Atakanın gölgesinde kaldı Elanur yolun açık olsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir iki gün medyada kaldı o çocukcağız da sonra unutuldu. Maalesef biraz da medyanın suçu oldu.

   Sil
 7. Size katılmamak mümkün değil. Her ülkeden böyle özel çocuklar çıkması normal. Dileğim eğitimde ve sporda istikrarlı başarılar kazanabilmemiz. Bir de bu güzel çocukları rahat bırakmamız. Kaç gündür her yerde kocaman gözlerinde şaşkın bakışları ile Atakan ı görüyor ve üzülüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Medya malzemesi yapılmaları doğru değil bence de. Başarıları ile övünelim ama çocukları iki günlük medyada ses getirmek adına kullanmayalım. Özellikle ünlü diye geçinen bazı insanların çocuğu kullanmaya çalışmasını çok yadırgadım.

   Sil
 8. Elanuru ve ailesini tebrik ediyorum. İki çocuk babası olarak, bu güzel kızımız ile gurur duydum.

  YanıtlaSil
 9. duymadıydııım oleeey oleeey ne de şirin biriymiş ayrıcanaaa :)

  YanıtlaSil
 10. Başarı ve tevazu aynı bünyede olursa çok değerli bu kızımız gibi. Günde yarım saat demiş, gayet doğal ve abartısız. Burada önemli olan bir işi az da olsa devamlı yapmak. Yani aynı noktaya damlayan damlanın, minik ama devamlı hareketiyle taşı delmesi gibi...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Devamlılık çok önemli. Ayrıca isteği de var ki uğraşıyor.

   Sil
 11. Çocuğumuzu tebrik ederim ben de :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski