Antik Kent Brugge! Brugge' de Turist Olmak!

 

Brugge

Antik Kent Brugge! Brugge' de Turist Olmak!

Brugge Belçika'nın Flaman Bölgesinde ve Batı Flandra ilinde bulunan, görenleri mest eden ayrıca Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan turistik bir kenttir. Şüphesiz Brugge' in en ilgi çekici özelliği Orta Çağ Avrupası'ndan hiç bozulmadan günümüze kadar gelmiş olan mimarisidir. Hatta o zamandan bu zamana kadar şehrin sınırlarının hiç değişmemesi ve şehrin savaşlardan hiçbir hasar almadan bugüne kadar gelmesi kentin ilginç özelliklerinden sadece bir tanesidir.

Brugge

Antik Kent Brugge! Brugge' de Turist Olmak!

Ayrıca ulaşımın yanı sıra turistik geziler için de kullanılan eşsiz kanalları ve kendine has rahibe örgüsü (dantelleri), değişik tattaki çikolataları, sunum ve tat açısından turistlere farklı deneyimler yaşatan Belçika birası ve sokakları hatta kanalları süsleyen çiçek pazarları ile adeta günümüzün nostalji kentidir. Bünyesinde Brugge Çan kulesi, Markt meydanı, Lake of love ( Aşk Gölü), Bizim Leydi Kilisesi ve daha birçok farklı müze, kilise, kule ve kanal gibi farklı turistik mimariyi içinde barındıran eşsiz bir kenttir.

Brugge


Her yıl binlerce turist ağırlayan bu kent, Belçika ülkesinin turizm faaliyetlerinin en sık yaşandığı şehirlerden biridir. Buna karşılık şehirde turistlerin ilgisini çeken bir çok baş yapıt olması da hem şehrin manzarasına hem de görenlerin tarihi yapılar ile buluşmasına katkı sağlıyor. Öyle ki Flaman Bölgesindeki halk bu durumdan oldukça memnun. Bu Brugge' de çalışan bir çok esnaf için ekonomik bir avantaja dönüşmüş durumda. Ayrıca bu denli nostaljik bir kentte yaşamak onlar için bir mutluluk kaynağı.Ve de bu şehirde turistik bir gün geçirmeniz için çok büyük meblağlarda fiyatlar ödemeniz gerekmiyor. Bu kent turistlerin kalabileceği bir çok uygun fiyatlı oteli bünyesinde barındırıyor. Kesinlikle bozulmadan günümüze kadar gelmiş olan bu şehir 21. yüzyılın tek ve en dikkat çekici tarihi eseri.


Diğer gezi yazıları:

Ramsau am Dachstein

6 Şehir 6 Mimari Tarz

Dünya'nın En Ünlü 8 Şehri Ve Takma İsimleri

16 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. şöyle barok dönem eserler görünce dibim düşüyor yaaa

  YanıtlaSil
 2. Sayende bilgi sahibi oldum canım :)

  YanıtlaSil
 3. Çok merak ediyorum burayı gerçekten...Umarım pandemi biter de bir gün gidip gezebilme fırsatı buluruz. Teşekkürler yazınız için...

  YanıtlaSil
 4. gitmedim ama güzel şehirmiş maket gibi..:-))

  YanıtlaSil
 5. brugges yaa waffle yaaaa hehehe :)

  YanıtlaSil
 6. İlk defa gittiğim şehirlerin sokaklarında sereserpe dolaşmayı özledim :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski