Hüner Coşkuner ve Doğan Cüceloğlu

 


Bir yıldız daha kaydı. Bir güzel insan daha bu dünyaya veda etti. Bir süre önce tesadüfen Hüner Coşkuner'in hastalığını okumuştum. Türkiye'de olmadığım için her haberi zamanında alamayabiliyorum. Kopuk kopuk olabiliyor aldığım haberler. Bu beni çok üzmüştü. Gençlik yıllarımızda keyifle dinlediğimiz, güzel sesli, nezih bir sanatçıydı. Bir ikinci acı kayıp da Doğan Cüceloğlu oldu. Türkiye'de yaşarken programlarını izlediğim, yayınlarını okuduğum ve kendim adına birçok güzel bilgi edindiğime inandığım kişinin ölüm haberi beni üzdü. Ancak ardından ne kadar güzel şeyler yazıldı, ne çok seveni varmış bunu görmek de mutlu etti. Hayatı boyunca iyi insan olmayı öğretmeye çalışan Doğan Cüceloğlu demek ki boşa kürek çekmemiş, kalplere ulaşmış dedim. 

Sevdiğimiz insanların arkasından iyi şeyler düşünülmesi ne güzel bir şey değil mi? İnsan yanına dünyada edindiği hiçbir şeyi alamıyor. Ancak ardından söylenen güzel sözler, yaptığı güzellikler, varsa bıraktığı eserler hiç unutulmuyor. 

Hüner Coşkuner ve Doğan Cüceloğlu da unutulmayacak güzel insanlar arasına girdiler. Elveda güzel insanlar, diğer yıldızlara bizden selamlar iletin...

Sanatçılar dinledikçe ve andıkça ölümsüzleşirler...16 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Arkalarından ne güzel şeyler söylendi yazıldı ama ... çok kıymetli bu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Bu sevgi ne parayla ne zorla kazanılabilir.

   Sil
 2. Ah ne üzüldüm Deryacım ben de... Üstün Dökmen Doğan Cüceloğlu için bir konuşma yayınlamış instagramda, inanılmaz hoşuma gitti. O ışığıyla aydınlatmaya devam edecek diyor, hakikaten de öyle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mutlaka bir iz bırakıyoruz giderken bunun iyi olması da bizim elimizde kötü olması da.

   Sil
 3. Ne ekersen onu biçersin. Güzel şeylerin tohumunu atınca ardından güzellikler geliyor. Ne çok seveni varmış gerçekten. Allah rahmet eylesin.

  YanıtlaSil
 4. ikisi de çok değerli insanlardı. İkisine de rahmet diliyorum. Mekanları cennet, ruhları şad olsun.

  YanıtlaSil
 5. Hüner Çoşkuner'in "olamaz" diye bir şarkısı vardı. Allah rahmet eylesin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanat müziğini iyi yorumlayan sanatçılardandı.   Sil
 6. İkise de nur içinde uyusunlar..... o kadar üzüldüm ki bende....

  YanıtlaSil
 7. Mekanları cennet olsun. Özellikle Doğan Cüceoğlu son nefesine kadar üretti, öğretti, yazdı. Bence bu çok değerli.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski