Ramsau am Dachstein - Dağlarla Çevrili Bir Kış Cenneti

ramsau am dachstein


Avusturya'da eşsiz manzarası olan, bir doğa harikası Ramsau am Dachstein'dan bahsetmek istedim bugün.  

Ramsau am Dachstein, Olimpiyat ve dünya şampiyonlarının en iyi performansı elde etmek için hem antreman yaptığı hem dinlendiği yerlerden biri.Tabii sadece profesyoneller değil; kayak, snowboard, karda yürüyüş yapmayı sevenlerin de tercih ettiği başlıca kış turizm bölgelerinden. Çünkü Ramsau am Dachstein bedeni, zihni ve ruhu güçlendirmek için eşsiz bir yer. 

ramsau am dachstein

ramsau am dachsteinGörkemli Dachstein güney duvarlarının eteğindeki harika dağ mera alanı, birçok çevrede yürüyüş fırsatı, harika manzara noktaları ve çok sayıda dağ kulübesi sunmaktadır. Ramsau am Dachstein, kros kayağı için en iyi destinasyondur. Nordik Dünya Şampiyonalarının yapıldığı 220 km'lik parkurlar, 1,100 ila 2,700 m rakımda ve eğlence koşucuları için en iyi atletler için değişen zorluk seviyeleri mevcut. Yüksek plato, Avusturya'da ferrata bölgesi üzerinden bir numara olarak kabul edilir. Çek Cumhuriyeti veya Slovenya Triglav Dağları'nın nefes kesen manzarasıyla ödüllendirileceğiniz turlara katılıp çevreyi daha yakından tanıyabilirsiniz. 

dachstein


Dachstein Buzulu'ndaki (2,700 m) yüksek alplerde yıl boyunca devam eden kayak alanı, dört asansörü, 18 km'ye kadar bakımlı buzul parkurlarını içerir ve özellikle sonbaharda, Nordik spor takımları, buzul yürüyüş parkurları, kayak pistleri, Dachstein Sky Walk, Buz Sarayı, asma köprü ve diğer birçok özel cazibe merkezi için bir eğitim merkezi olarak aktiftir.

dachstein


Avusturya'lılar genelde dağları çok sevdiklerinden, bu eşsiz manzarayı ölmeden bir kez olsun görmek gerekir diyerek mutlaka Ramsau am Dachstein'a turistik geziler düzenlerler. Avrupa'dan ve dünyanın çeşitli yerlerinden turistler de bu platforma çıkıp, manzarayı hayranlıkla izlemek için her yıl uzun kuyruklar oluşturuyor. Çatıdaki taş gibi bir anlam çıkıyor Dachstein'i Türkçe'ye çevirince. Aslında Avusturya'nın en yüksek dağı değil ama oldukça yüksek olduğundan sanırım bu ismi almış.

ramsau am dachstein


Turistler ve profesyonel ve amatör kayakçılar tarafından çok ilgi gören Ramsau am Dachstein'da, birçok konaklama imkanı da bulmak mümkün. Oteller, pansiyonlar ve kiralık daireler gibi seçeneklerden biri tercih edilebilir.


Bunlar da ilginizi çekebilir:

6 Şehir 6 Mimari Tarz

Dünyanın En Ünlü 8 Şehri Ve Takma İsimleri


7 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Fotoğraflara hayranlıkla baktım hocam, muazzam yerler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzeldir gercekten. Avusturya doğa yönünden şanslı bir ülke ama çok da iyi koruyor ve bakıyorlar.

   Sil
 2. çok güzel görünüyorrr keşke gidebilsemmm

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel bir yer. Yazın da kışın da güzel olur gibi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her mevsim güzel, havası tertemiz yemyeşil.

   Sil
 4. Gezmeyi bende çok seviyorum inşallah bir gün buraya da gidebilirim.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski