Elveda Centilmen Bond Sean Connery

Elveda Centilmen Bond Sean Connery

 

Hayatının rolü oynadı ve perdeyi kapattı: Gizli ajan James Bond olarak, Sir Sean Connery karakterin ilk oyuncusu olarak dünyaca ünlü oldu. Ancak 90 yaşında hayatını kaybeden Connery, başarılı birçok filmine rağmen, Bond imajından hiçbir zaman tamamen kurtulamadı. Tabii bu ayede ondan sonraki Bond karakterleri de hep gölgesinde kaldı.

25 Ağustos 1930'da bir temizlikçi ve bir işçinin oğlu olarak Edinburgh'da doğan eski vücut geliştirmeci Thomas Sean Connery, Bond kariyerine "James Bond'un peşinde Dr. No" ile başladı. Üçüncü film "Goldfinger" (1964) ile dünya çapında ününü perçinledi; Beşinci oynadığı "You Only Live Twice" (1967) filmi ile Bond rolünü bitirmişti. 1971'de Connery, şaşırtıcı bir şekilde "Diamond Fever" da bir geri dönüş yapmaya ikna edildi.

 "Asla asla deme- Never Say Never" filminde bir daha asla Bond' u oynamam demesine rağmen oynadı. 

Elveda Centilmen Bond Sean Connery


007'nin ötesinde, aktör, savaş karşıtı drama "A Heap of Great Dogs" da isyankar bir asker olarak, arkadaşı Michael Caine ile birlikte "Kral Olmak İsteyen Adam" da maceraperest veya çaresiz bir polis olarak ikna ediciydi. psikolojik gerilim filmi "His Life In My Power" bir çocuk istismarı vakası ile ilgiliydi. Eleştirmenler bu filmleri övdü, ancak gişe hasılatı olmadı.


Connery, 1980'lerin ortalarına kadar kendisini gerçekten Hollywood'da kurdu. Fantastik hit "Highlander" daki havalı kılıç ustası Ramirez'di, ortaçağ gerilimi "The Name of the Rose" da bir keşiş olarak karşımıza çıktı ve Indiana Jones'un meraklı babası olarak seyirciyi eğlendirdi. 2000 yılında, Kraliçe II. Elizabeth, onu Edinburgh kentinde şövalye yaptı. Oyuncu son filmine 2003 yılında "The League Of Extraordinary Gentlemen" filmi ile hayranlarının karşısına çıktı. Sonra inzivaya çekildi.


Sean Connery Ağustos ayında 90. yaş gününü kutlamıştı.

Avusturya' da İkinci Lockdown

Sense8 - Farklı Bir Netflix Dizisi

Dünyanın En Ünlü 8 Şehri Ve Takma İsimleri

16 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. En sevdiğim aktörlerdendi, huzur içinde yatsın.

  YanıtlaSil
 2. Efsaneydi gerçekten de Deryacığım, güzel yaşadı, dolu dolu yaşadı, çok sevildi, çok başarılı oldu, ne mutlu böyle bir hayata diyorum herkese nasip olmaz, Indiana Jones'ta çok sevdim, çocukluğumda 60'lı yıllar onun Bond olarak çok meşhur olduğu yıllardı, her filmine gittik sinemada tabii...o zaman daha tv yoktu ülkede...bir de Netflix'te ilk kral mı ismini şu an unuttum bir filmini izledim çok güzeldi onda da...yaşlılığıydı ama çok karizmatikti yine de...ne diyeyim mekanı cennet olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yakışıklı yaşlanan erkeklerdendi kendine has bir havası vardı:)

   Sil
 3. Değer bulmuş bir aktördü.. uğurlar olsun <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tüm hayatı filmlerle geçti, bir sanatçı için ideal bir yaşam:)

   Sil
 4. gerçekten 007 james bond olarak tanıdık ve öyle kaldı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En çok o rolle özdeşleşmişti sanırım :)

   Sil
 5. Efsanelerden tabiki. Babamla izlemekten keyif aldığımız aktörlerden kendisi. Huzur içinde yatsın 🙏🏻

  YanıtlaSil
 6. çok severdim favori Bond'um kendisi..:-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben Roger Moore'u da beğenirdim ama Sean Connery markaydı o rolde:)

   Sil
Daha yeni Daha eski