Pampa Blues - Kitap Tavsiyesi

Pampa Blues - Kitap Tavsiyesi

Pampa Blues Kitap Özeti

16 yaşındaki Ben, bir benzin istasyonu, taş ocağı göleti ve güzel kuaför Anna'nın bulunduğu uykulu Nest Wingroden'de mahsur kalır. Vizyon sahibi Maslow, burayı hac bölgesine dönüştürmek için bir UFO haberini yaydığında Lena kamerasıyla ortaya çıkar. Maslow'un planı işe yarıyor gibi görünüyor. Ancak daha sonra UFO komşu köye sürüklenir, polis ve basın cinayet şüphesiyle ortaya çıkar, Lena bir gazeteci değildir ve Ben aşıktır. Rolf Lappert, gençlere yönelik ilk kitabında, ıssız bir kasabada garip karakterlerden oluşan bir kader topluluğu yaratır. Ortasında: Büyürken ve ilk aşkla gelen sorunların üstesinden gelmek zorunda olan kahraman Ben. Yaşadığı kasabadan gitmek istemesine rağmen, ona ihtiyacı olan büyükbabasına da kayıtsız kalamaz.

Pampa Blues - Kitap Tavsiyesi
Pampa Blues bir gençlik kitabı aslında ama rahat okunabilecek bir roman olarak da çabucak okunabilir. Biliyorsunuz çocuklar Almanca dersinde bir kitap üzerinde çalıştıktan sonra, kitap onlarda kalıyor sonuç olarak da benim kütüphane son durağı oluyor:) Okulda farklı kitaplar okuyorlar ben de keyifle okuyorum. Pampa Blues da büyük oğlum Ege' nin ortaokul zamanından yadigar kaldı. İnternette kitabın Türkçe çevirisinin de olduğunu okudum. 

Rolf Lappert Kimdir?

Pampa Blues - Kitap Tavsiyesi


Rolf Lappert 1958'de Zürih'te doğdu ve İsviçre'de yaşıyor. Grafik tasarımcı olarak eğitim aldı, daha sonra bir caz kulübü kurdu ve 1996-2004 yılları arasında senarist olarak çalıştı. 2008'de Hanser, İsviçre Kitap Ödülü'ne layık görülen Swim Home romanını, 2010'da On the Islands of Last Light, 2012 gençlik romanı Pampa Blues, 2015 Über den Winter romanı ve 2020'de yeni romanı Das Leben İst Ein Unregelmäsige Verb"i yayınladı.

Bunlar da ilginizi çekebilir


 

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Çocukların kitaplarını ben de arar ara okurum. Keyifli oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okulda zaten belirli bir amaçla tavsiye edildikleri için boş kitaplar olmuyor. Biz de faydalanıyoruz :)

   Sil
 2. Eve yüzmek kitabını okumuştum fena değildi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kitabını okumadım not alayım bulursam okurum :)

   Sil
 3. Keyifli bir kitaba benziyor.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski