Die Toten von Fleat House-Lucinda Riley

 

Kitabın Kısa Özeti


St Stephen's, Norfolk'ta küçük bir yatılı okul. Bir gün 18 yaşındaki Charlie Cavendish, geleneksel okulun yurtlarından biri olan Fleat House'da gizemli koşullar altında ölür. Yönetmen bunun trajik bir kaza olduğunu açıklamak için acele eder ancak polis, Dedektif Müfettiş Jazz Hunter'ın önderliğinde soruşturmaya başlar. Yatılı okulun kapalı evrenine girmeye çalışır ve çok geçmeden Charlie'nin, öğrenci arkadaşlarına eziyet eden, güce aç bir genç adam olduğunu öğrenir. Ölümü bir intikam eylemi miydi? Jazz ilişkiler, duygusal bağımlılıklar ve yarım kalmış işlerden oluşan bir ağı derinlemesine araştırır ve Fleat House'un gizemini çözmek istiyorsa zamanda çok geriye gitmesi gerektiğinin farkına varır...


Lucinda Riley' den yine nefes kesici bir roman. Goodreads' de 4 yıldız almış ama ben 5 yıldız verdim. 4 yıldız verenler de çok severek okuduklarını belirtmişler. Türkçe çevirisini bulamadım ama amazon Türkiye' de İngilizce olarak bulunabilir. Tabii Almancası da mevcut.

Yazardan diğer okuduklarım:

Seven Sisters Serisi

The Angel Tree

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. İlgi çekiciymiş, Charlie'nin ölüm sebebini merak ettim. Keşke Türkçe çevirisi olsaydı. Teşekkürler paylaşım için. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki çevrilir sevilen bir yazar Türkiye'de de Lucinda Riley.

   Sil
 2. Daha önce okumadığım bir yazar.Teşekkürler anlatım için:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Roman severlerin beğeneceği bir yazar ☺️

   Sil
Daha yeni Daha eski