Die Heimliche Heilerin-Ellin Carsta-Kitap Tavsiyesi

Die Heimliche Heilerin ( Gizli Şifacı) , Ellin Carsta' nın şifacı üçlemesinin ilk kitabı. Tarihi romanları sevenlerin çok severek okuyacağı bu kitabın Türkiye' de İngilizce baskıları var (The Secret Healer) ancak Türkçe' sini bulamadım. 

Die Heimliche Heilerin özeti:

Heidelberg 1388: Genç Madlen, küçük yaşlardan itibaren ebe olarak çalışıyor ve şifalı bitkilerle ağrıyı hafifletme konusunda çok yetenekli. Titreşen mum ışığında, hastalarla konuşmanın ve dualar mırıldanmanın sakinleştirici etkisini keşfettiğinde dikkatli olunması tavsiye edilir: Kimsenin onun yöntemini öğrenmesine izin verilmez, aksi takdirde cadı olarak yakılma tehlikesi ile karşı karşıya kalacaktır.Bir gün Madlen, fiziksel istismara uğradığı belli olan ağır hamile bir kadını görmeye çağrılır. Kadını kurtarabilir ama bebeği kurtaramaz. Kocası şifacıyı onu öldürmekle suçlar. Bu, Madlen için bir kaçış ve sosyal dışlanma dönemini başlatır. Ancak genç şifacı, gerçeğe yer yokmuş gibi görünen bir zamanda gerçek için sonuna kadar savaşır.

Aynı serinin üç veya dört kitabı daha var ama bu kitap ayrı bir roman gibi olduğundan, her birinin bağımsız da okunabileceğini düşünüyorum. 

Yazar hakkındaEllin Carsta, Alman gerilim, polisiye roman ve genç yetişkinlere yönelik kitapların yazarı Petra Mattfeldt'in takma adıdır; aynı zamanda Caren Benedikt adıyla tarihi kurgu da yazıyor. Pek çok romanı arasında çok satan The Secret Healer ve aynı derecede popüler devamı olan The Master of Medicine ve The Draper's Daughter yer alıyor. Tarihi romanı Altın Üzümler, 2017 Skoutz Ödülü'nün kısa listesine girdi.

Kocası ve üç çocuğuyla birlikte Bremen yakınlarında yaşıyor. Yazar hakkında daha fazla bilgiyi www.petra-mattfeldt.de ve www.instagram.com/ellin_carsta adreslerinde bulabilirsiniz.

Bu kitaplar da ilginizi çekebilir:

Kate Morton-Göl Evi

Die Schwarze Baronin

3 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. Konusu güzelmiş, keyifli okumalar. :)

    YanıtlaSil
  2. tarihi roman okuyamıyorum uykumu getiriyor ama bunun konusu hoş gibi :) heyecanlı yani :)

    YanıtlaSil
  3. Konusu çok güzelmiş.Bakabilirim buna, teşekkürler:)

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski